Завантажити ще

Композитор Олександр Козаренко помер від ковідної пневмонії у віці 59 років

Композитор Олександр Козаренко помер від ковідної пневмонії у віці 59 років
Фото: photo-lviv.in.ua

Український піаніст та композитор Олександр Козаренко помер на 60-му році життя. Причиною смерті музиканта стала пневмонія. Про це у Facebook повідомив диригент симфонічного оркестру та керівник музичної частини Івано-Франківської філармонії Роман Дзундза.

- Востаннє ми бачилися з ним ще перед війною, коли саджали дерева на Алеі митців у Києві...
Тоді ми сміялися, жартували, говорили всіма мовами, він смішно реагував, коли його оперу "П'єро мертвопетлює" я навмисно називав "П'єро - мертвий Петлюра"... Спи спокійно, П'єро та Останній з могікан старої української інтелігентності, - висловив співчуття Дзунда.

Сестра композитора у коментарі "Суспільне. Культура" розповіла, що 17 березня Козаренко потрапив до реанімації. Під час лікування його стан погіршився, тож композитора доправили до реанімації інфекційної лікарні в Івано-Франківську, але врятувати його не вдалося.

Козаренко родом із Коломиї. Він закінчив Львівське музичне училище та Київську консерваторію за класом фортепіано. З 1992 року викладав у Львівській музичній академії, а також був завідувачем кафедрою філософії мистецтв. Його твори є у програмах ансамблю "Київська камерата", Київського саксофонного квартету, оркестру "Віртуози Львова", капели "Трембіта". Музикант працював у різних жанрах та створив музичний супровід для понад 50 театральних вистав.

Фото: kultart.lnu.edu.ua

Фото: kultart.lnu.edu.ua

Новини по темі: Композитор Втрати