28501
0
24 квiтня
Завантажити ще

Швеція останньою обрала представника на Євробачення-2023 – переможницю конкурсу-2012 Loreen

Швеція останньою обрала представника на Євробачення-2023 – переможницю конкурсу-2012 Loreen
Фото: twitter.com/svtmelfest

Швеція та Португалія останніми обрали своїх представників на Євробаченні-2023. Фінали національних відборів пройшли у цих країнах увечері у суботу. Таким чином, визначились усі 37 артистів, які виступатимуть на конкурсі у Ліверпулі у травні.

Переможницею шведського нацвідбору (фестивалю Melodifestivalen) стала 39-річна співачка Loreen, переможниця Євробачення-2012. Loreen представить Швецію з піснею Tattoo. Вона обійшла решту 11 фіналістів, у тому числі 18-річну українку Марію Сур, яка приїхала до країни після російського вторгнення. Loreen перемогла як у голосуванні журі, так і у громадському голосуванні.

У 2012 році Loreen представляла Швецію з піснею Euphoria. Це одна з найвідоміших та найкомерційніше успішних пісень Євробачення за весь час проведення конкурсу. Нова пісня Loreen “Tattoo” нині займає перше місце у шведських чартах.

Португалію представлятиме 33-річна співачка Mimicat із піснею Ai Coração. Вона виграла Festival da Canção 2023, що є аналогом національного відбору в країні. Загалом у фіналі було 13 артистів. Mimicat стала фавориткою як журі, так і глядачів.

67-й конкурс пісні «Євробачення» пройде у Ліверпулі від імені України 9, 11 та 13 травня. Фронтвумен гурту The Hardkiss Юлія Саніна стане ведучою конкурсу від України.