28501
0
20 квiтня
Завантажити ще

Співавтор "Вулиці Сезам" Ллойд Моррісетт помер у віці 93 роки

Співавтор
Фото: Paul Morigi/Getty Images

Один із творців телешоу "Вулиця Сезам" Ллойд Моррісетт помер на 94-му році життя. Новину про його смерть підтвердила "Дитяча телевізійна майстерня", яку Моррісетт заснував наприкінці 60-х. Причина його смерті не повідомляється. Про це пише The Guardian.

Саме Ллойду належала ідея створення "Вулиці Сезам", яка стала однією з найпопулярніших пізнавальних програм у світі, на якій виросло декілька поколінь. Моррісетт розповідав, що до цього його підштовхнула дочка Сара. У 1965 році він побачив, що тоді ще трирічна дівчинка заворожено дивиться анонс по телевізору, чекаючи на початок мультфільмів. Пізніше на званій вечері він зустрів продюсера Джоан Ганц Куні і розповів їй про свій задум. Після цього Куні провела кілька місяців у поїздках по США, опитуючи вчителів, дитячих психологів, експертів з розвитку та телевізійних продюсерів, щоб дослідити, чи варто використовувати телебачення для дошкільної освіти дітей.

Моррісетт переконав своє начальство у "Карнегі Центрі" інвестувати 1 млн доларів у новий проєкт "Вулиця Сезам", потім отримав ще 4 млн доларів від Управління освіти США і 1,5 млн доларів - від Фонду Форда. Перший епізод "Вулиці Сезам" вийшов на телебаченні у листопаді 1969 року, і до кінця першого сезону аудиторія програми становила понад 6 млн дітей віком від трьох до п'яти років. Сьогодні "Вулиця Сезам" є найбільшим проєктом неформальної освіти у світі з багатомільйонною аудиторією у більш як 140 країнах. У скарбничці у проєкту - понад 200 статуеток "Еммі".

Ллойд Моррісетт обіймав посаду голови телепрограми "Вулиця Сезам" з 1970-го по 2000 рік. У 2019-му він разом із Джоан Ганц Куні був нагороджений премією Центру Кеннеді за внесок у розвиток дітей, а "Вулиця Сезам" став першим телепроєктом, який був удостоєний цієї нагороди.

Ллойд був одружений з Мері П'єр Моррісетт. У шлюбі у  пари народилися дві дочки - Сара та Джулі.

Ллойд Моррісетт і Джоан Ганц Куні на врученні нагород Центру Кеннеді у 2019 році. Фото: Paul Morigi/Getty Images

Ллойд Моррісетт і Джоан Ганц Куні на врученні нагород Центру Кеннеді у 2019 році. Фото: Paul Morigi/Getty Images

Новини по темі: Втрати