Завантажити ще

Світ обговорює скандальні мемуари принца Гаррі, поки Букінгемський палац мовчить

Світ обговорює скандальні мемуари принца Гаррі, поки Букінгемський палац мовчить

Книжкові магазині в Іспанії випадково почали продавати мемуари принца Гаррі "Spare" ("Запасний") за п’ять днів до офіційної дати продажу у світі - 10 січня. Книжки швидко зникли з полиць, але уривки вже встигли з'явитися у пресі. Ось що ми вже дізналися із скандальних мемуарів британського принца завдяки публікаціям BBC та The Guardian. Букінгемський палац ще не дав коментарі стосовно заяв Гаррі.

Гаррі вживав наркотики

- Вперше  [спробував кокаїн у 17 років] у чийомусь заміському будинку під час полювання. Мені запропонували доріжку, і врешті я зробив ще кілька після… Це не було весело. Це не зробило мене щасливим так, як інших. Однак це змусило мене почуватися інакше, що, власне, і було моєю метою.

- Мені допомогли [справитися зі стресом] психоделічні препарати. Я експериментував з ними протягом багатьох років просто заради задоволення, але тепер я почав вживати їх для терапії - як ліки. Це дозволило побачити інший світ за межами мого дуже обмеженого сенсорного сприйняття. 

Гаррі вбив 25 талібів під час війни в Афганістані у 2012-2013 роках

- Ця статистика не сповнила мене гордістю, але й не присоромлювала. Коли я опинився у запалі та сум’ятті бою, я не думав про тих 25 людей як про людей. Це були шахові фігури, зняті з дошки, поганих людей усунули, перш ніж вони змогли вбити хороших.

Британські військовослужбовці розкритикували заяви Гаррі про вбиство талібів. Вони вважають, що принц таким чином поставив під загрозу власну безпеку.

Вільям образив Меган та напав на Гаррі

Гаррі пише, що Вільям назвав Меган «важкою», «грубою» та «абразивною», повторюючи "наративи в пресі». Через це між братами виникла суперечка.

- Він поставив [склянку] води, назвав мене іншим ім’ям, а потім накинувся на мене. Все сталося так швидко. Так швидко. Він схопив мене за комір, зірвав мою нашийну прикрасу і повалив на підлогу. Я приземлився на собачу миску, яка тріснула під моєю спиною, шматки врізалися в мене. Я полежав якусь мить ошелешений, потім підвівся і сказав йому вийти. Вільям пішов, але повернувся, шкодуючи за вчинене, і вибачився.

Гаррі дізнався про смерть королеви з новин

Герцог Сассекський розповів, що йому зателефонував батько і повідомив, що стан здоров’я королеви погіршується. На той момент Єлизавета II знаходилася у замку в Шотландії. Гаррі планував поїздку до бабусі, але його попросили не брати з собою дружину Меган.

- Коли літак почав знижуватися, я побачив, що мій телефон засвітився. Це було повідомлення від Мег: "Зателефонуй мені, коли отримаєш це". Я подивився на сайт BBC. Моя бабуся померла. Мій батько був королем.

Повідомлення від матері після її смерті

Гаррі написав, що через багато років після смерті своєї матері принцеси Діани він зустрівся з «жінкою», яка «стверджувала, що має силу». Ця жінка передала Гаррі повідомлення від покійної матері: «Ти живеш життям, яким вона не могла жити. Ти живеш тим життям, якого вона хотіла для тебе».