Завантажити ще

KRUTЬ поскаржилась на TVORCHI через порушення правил Нацвідбору

KRUTЬ поскаржилась на TVORCHI через порушення правил Нацвідбору

Учасниця Національного відбору на "Євробачення-2023" KRUTЬ попросила "Суспільне" дискваліфікувати гурт TVORCHI через порушення правил. Скарга стосувалася музичного супроводу у фіналі і видання треку Heart Of Steel французьким дистрибуційним лейблом Believe, який працює у Росії. "Суспільне" провело перевірку і вирішило, що підстав для відсторонення переможця немає.

За словами учасниці KRUTЬ, у приспіві гурту TVORCHI звучав дабл основного вокалу у прямому ефірі, що є порушенням правил Національного відбору. Музичний продюсер Дмитро Шуров підвердив, що у приспіві дійсно чути додаткову обробку, яка може бути даблом. Але він не вважає, що така невідповідність запису вимогам правил є суттєвою для оцінки виступу.

- У ході підготовки фіналу могла статися технічна помилка, через яку в ефірі у фонограмі гурту TVORCHI протягом певних секунд звучав дабл живого вокалу Джеффрі. Така необачність дійсно могла статись під час війни за надскладних умов роботи з регулярною відсутністю зв'язку та електрики. Через складний звук на майданчику (потяги метро) на репетиціях до ефіру цього не почув ніхто, включаючи мене. Мені дуже прикро, що така ситуація трапилась і я приношу свої вибачення всім учасникам фіналу та глядачам за цей інцидент. Вважаю, що він не може ставити під сумнів колосальну роботу всієї команди, - сказав Шуров.

Щодо другого питання: за словами KRUTЬ, компанія Believe продовжує працювати на території Росії. У "Суспільному" заявили, що дистрибуція пісень в Європі та Азії цією компанією не є порушенням правил Нацвідбору. 5 із 10 фіналістів опублікували свої конкурсні пісні через Believe, ще троє працювали з нею донедавна, включаючи й саму Марину KRUTЬ.

У коментарях під постом "Суспільного" засновник Bezodnya Music Макс Нагорняк заявив, що після фіналу взяв коментар у продюсера TVORCHI, і той підтвердив розрив співпраці з лейблом Believe.

Фінал Нацвідбору відбувся 17 грудня. За результатами голосування членів журі й глядачів переміг гурт TVORCHI, який отримав 19 балів: 10 від глядачів та 9 - від суддів. KRUTЬ посіла друге місце.

Новини по темі: Євробачення TVORCHI