Завантажити ще

За лаштунками історичного Нацвідбору: холод, сльози та місце, яке не можна називати

За лаштунками історичного Нацвідбору: холод, сльози та місце, яке не можна називати
Фото: Анастасія Мантач/ Суспільне

Національний відбір на "Євробачення-2023" інакше як історичним не назвеш. Вперше в історії конкурсу країна обирала представника у розпал війни, організувавши концерт у бомбосховищі.

Секретне місце "спалив" Тарас Тополя

Артистів, журналістів і глядачів суворо попередили: з метою безпеки не можна розголошувати місце проведення фіналу, і навіть змусили підписати документи про нерозголошення. Суворе правило одразу порушив один із суддів Нацвідбору Тарас Тополя, запостивши фото із зазначенням геолокації "Майдан Незалежності", проте пізніше цю позначку видалив.

Якщо для телеефіру UA: Перший та Starlight Producrion відтворили максимально студійну картинку, то насправді все виглядало не так райдужно. Найскладніше – постійний холод. За словами музичного продюсера Нацвідбору Дмитра Шурова, напередодні фіналу на репетиції учасники не могли виконувати свої пісні через вітер, який розганяли вагони, що курсували повз закриту станцію. Чотири години прямого ефіру для організаторів, журналістів та учасників видалися перевіркою на стійкість. Фіналісти поза кадром буквально встрибували у теплий одяг та пуховики.

Фото: Анастасія Мантач/ Суспільне

Фото: Анастасія Мантач/ Суспільне

Фото: Анастасія Мантач/ Суспільне

Фото: Анастасія Мантач/ Суспільне

Jerry Heil пропустила іспити, щоб виступити на Нацвідборі

Головним фаворитом фіналу букмекери вважали співачку Jerry Heil (Яна Шемаєва – Авт.), яка через два роки повернулася на національний відбір. 2020-го, у фіналі конкурсу Яна посіла 6 місце, виконавши пісню "Vegan", а цього року заспівала ліричний трек "WHEN GOD SHUT THE DOOR". Щоб знову поборотися за право представити країну на "Євробаченні", артистка здолала тисячі кілометрів, пропустивши кілька іспитів в університеті Берклі, до якого вступив цього року. За кулісами усі розглядали навушники, який для Яни створив штучний інтелект.

- Цей обруч створив штучний інтелект. У мене є друзі, які створюють на основі штучного інтелекту різні блоги у телеграмі. Я ввела дані, які хотіла побачити у своєму образі для Нацвідбору, і він згенерував мені ці навушники з обручем у вигляді вінка. І я планую використати цю ідею у своїх наступних виступах, – зазначила зірка.

Номер Марини Круть (KRUTЬ), мабуть, єдиний, котрий у прес-зоні двічі слухали у тиші, ледве стримуючи сльози – у рамках телеефіру та акапела посеред переходу на станцію Майдану Незалежності. У розмові з журналістами співачка зізналася, що й сама мало не заплакала під час виступу.

– Для мене головним завданням під час цього виступу було не заплакати. Це сталося вже наприкінці. Я думала, що це добрий результат, тому що я трималася 3 хвилини. Це вічність. Я задоволена тим, що зрозуміло про що я говорю, не називаючи імен і люди це розуміють, - сказала Марина.

Фото: Анастасія Мантач/ Суспільне

Фото: Анастасія Мантач/ Суспільне

Фото: Анастасія Мантач/ Суспільне

Фото: Анастасія Мантач/ Суспільне

Подвійний стрес для FIINKA 

Співачка FIINKA із Івано-Франківська пережила подвійний стрес. Окрім хвилювання через сам виступ, артиска вперше прокинулися від вибухів. Але виступом своїм задоволена, за кулісами заряджала усіх своїм позитивом. Жарти FIINKA можна видавати окремою книжкою, чого тільки вартує фраза "огуцулити хіп-хоп і охіпхопити гуцулів". 

- Ми були в шоці, м'яко кажучи. В Івано-Франківську з цим питанням трохи легше. "Шахеди" не літають, повітряні тривоги є, але це було страшно прокинутися від вибухів. Це і так стресовий момент - "Євробачення". А тут ще немає світла, води, ми не в себе в місті, не вдома. Ну що сказати? Війна, - розповіла вона.

Фото: Анастасія Мантач/ Суспільне

Фото: Анастасія Мантач/ Суспільне

Голоси тремтіли через холод

Цього року особливої інтриги не було. І журналісти, і глядачі були впевнені, що до трійки фіналістів увійдуть TVORCHI, KRUT і Jerry Heil. А далі вже багато залежить безпосередньо від живого виконання. Як сказав Тарас Тополя, його особистий рейтинг кардинально змінився після прослуховування конкурсантів живцем. У багатьох фіналістів практично не було досвіду виступів на сцені, а додайте ще сюди холод і шум поїздів – і отримаєте голоси, що тремтять.

Коли на сцену вийшли TVORCHI, стало зрозумілим, що саме вони головні претенденти на перемогу. Режисер Олег Боднарчук поставив уже готовий номер для Ліверпуля. І це у метро, де технологічні можливості вкрай обмежені. Плюс ефектні костюми від FROLOV з вишивкою у вигляді сердець із руками, що символізують захисників Азовсталі. У номер закладено важливий меседж – не допустити ядерного удару.

З результатом у 19 балів колектив виграв Нацвідбір "Євробачення 2023" і у травні представить Україну на пісенному конкурсі у Ліверпулі. 2023 року конкурс пройде від імені України.

Фото: Анастасія Мантач/ Суспільне

Фото: Анастасія Мантач/ Суспільне

Новини по темі: Євробачення Нацвідбір