Завантажити ще

Об'єднані піснею: в січні виходить українсько-польська історична драма «Щедрик»

Об'єднані піснею: в січні виходить українсько-польська історична драма «Щедрик»
Фото: кадр з фільму. Надано компанією Kinomania LLC

Історична драма "Щедрик" - історія єднання трьох родин та їхніх культур – українців, поляків, євреїв – не лише заради виживання, а й щоб зберегти надію на мирне життя.

Події розгортаються у Івано-Франківську, тоді ще Станіславові починаючи 1938 року. На зміну тоталітарному радянському режимові приходять німецькі нацисти.

Викладачка співу Софія рятує від війни не лише свою доньку Ярославу, а ще й сусідських дівчаток (єврейську та польську), чиї батьки стали жертвами окупантів.

Щоб бодай трохи забути про страшне сьогодення та дати хоч якусь надію на щасливе майбутнє, Софія разом з дівчатками співають пісень. А Ярослава мріє примирити весь світ піснею «Щедрик», яка стає промінцем світла у мороці фашистської та радянської окупації.

- ”Щедрик” – це елемент самоідентифікації, який допомагає зрозуміти “хто ти”. Так пісня “Щедрик” для маленької Ярослави – то пісня її родини, її коріння. У фільмі також звучатимуть польські та єврейські пісні, бо кожен народ має свою мову, свою пісню і своє право на існування, – ділиться режисер фільму Олеся Моргунець-Ісаєнко.

Незважаючи на те, що картина досить трагічна, режисер Олеся Моргунець-Ісаєнко вважає, що її цілком можна переглядати разом з дітьми – щоб вони теж знали нашу історію та розуміли, що треба об’єднуватись перед обличчям зла.

Творці фільму вважають що в умовах сьогодення стрічка

Творці фільму вважають що в умовах сьогодення стрічка "Щедрик" буде актуальною. Кадр з фільму, надано компанією Kinomania LLC

Фільм було знято в українсько-польській копродукції у 2020 році, але через пандемію, а згодом і через повномасштабне вторгнення не зміг вийти на українські екрани. Його показали на багатьох  зарубіжних фестивалях, а прем’єра відбулась у Варшаві.

В кінотеатрах України картину можна буде переглянути з 5 січня 2023 року.

ДЕТАЛІ

Виробництво фільму: Ама Віжн (Україна) та Stewpool (Польща) за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України
Режисер-постановник: Олеся Моргунець-Ісаєнко
Автор сценарію: Ксенія Заставська

У ролях: Яна Корольова, Поліна Громова, Євгенія Солодовник, Христина Ушицька, Йоанна Опозда, Андрій Мостренко, Томаш Собчак, Алла Бінєєва, Дарина Галадюк, Мілана Галадюк, Мирослав Ганішевський, Андрій Ісаєнко, Оксана Муха, Анастасія Матешко, Поліна Трегубова, Тимофій Дмитрієнко, Яніна Руденська, Олександр Половець, Володимир Кравчик, Якоб Вальзер, Тетяна Круліковська, Світлана Штанько.