Завантажити ще

Вперше в історії «Євробачення» голосувати зможуть усі країни світу

Вперше в історії «Євробачення» голосувати зможуть усі країни світу
Фото: Джорджіо Пероттіно/Getty Images

Європейська мовна спілка (EBU) оголосила про зміни у системі голосування під час конкурсу "Євробачення". Новий формат визначення переможця шоу схвалено Референтною групою конкурсу, повідомляє Eurovision.tv.

Що зміниться у системі голосування з 2023 року:

  • Імена фіналістів у двох півфіналах визначать виключно глядачі шляхом голосування. З 2009-го по 2022 рік учасник потрапляв у гранд-фінал шляхом підсумовування балів журі та телеглядачів.
  • У фіналі конкурсу переможець визначається шляхом голосування професійного журі та глядачів (50%+50% голосів).
  • Вперше в історії "Євробачення" глядачі з країн, які не беруть участь у конкурсі, зможуть проголосувати за свого фаворита через безпечну онлайн-платформу, використовуючи кредитну картку своєї країни. Їхні голоси після підсумовування будуть перетворені на бали, які матимуть однакову вагу для однієї країни-учасниці як у півфіналі, так і у гранд-фіналі. Глядачі країн-учасниць конкурсу, як і раніше, зможуть голосувати за допомогою SMS, за номером телефону або через програму "Eurovision song Contst".

Наступний пісенний конкурс відбудеться у Ліверпулі від імені України. "Євробачення" у 2022 році виграв український гурт Kalush Orchestra з піснею "Stefania", але європейський мовник заявив, що проводити шоу в нашій країні небезпечно через війну. Учасника, який представить Україну на "Євробаченні" у 2023 році глядачі оберуть у прямому ефірі 17 грудня.

Новини по темі: Євробачення