28501
0
19 квiтня
Завантажити ще

Лорак, Тодоренко та Повалій таки потрапили під санкції РНБО

Лорак, Тодоренко та Повалій таки потрапили під санкції РНБО
Фото: instagram.com

Опублікований на сайті президента указ про санкції РНБО підтвердив інформацію ЗМІ про те, що обмеження наклали на низку українських артистів. Так, у списку опинилися українські співачки Ані Лорак, Таїсія Повалій та Анна Седокова, а також телеведучі Регіна Тодоренко, Сніжана Єгорова та Оксана Марченко (оновлено).

З представників російської сцени обмеження застосували щодо Олександра Сєрова, Лева Лещенка, Миколи Баскова, Стаса Михайлова, Олега Газманова, Гаріка Харламова, Ольги Бузової, Івана Охлобистіна, диригентів Юрія Башмета та Валерія Гергієва. Також під санкціями російські спортсмени – шахіст Сергій Карякін, хокеїст Олександр Овечкін, фігурист Євген Плющенко.

До переліку РНБО також потрапили мати Ксенії Собчак, член Ради Федерації Людмила Нарусова; дружина прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова, фігуристка Катерина Навка; гімнастка та передбачувана кохана президента Росії Аліна Кабаєва, а також передбачувані дочки Володимира Путіна Марина Воронцова та Катерина Тихонова.

Не могли не опинитися під обмеженнями і російські медіа-менеджери та пропагандисти: Костянтин Ернст, Тіна Канделакі, Володимир Соловйов, Ольга Скабеєва, Катерина Андрєєва, Михайло Леонтьєв, Олександр Коц, Дмитро Стешин, Грем Філліпс, Антон Красовський, Артем Шейнін, також у списку прессекретар Олександра Лукашенка Наталія Ейсмонт, письменник Захар Прілєпін та філософ Олександр Дугін.

Санкції РНБО запроваджено проти політиків, бізнесменів, артистів, громадських діячів, тим чи іншим чином причетних до Росії чи її війни проти України. Санкції запроваджуються на десятирічний термін та передбачають блокування активів, заборону торгових операцій та виведення капіталу з України, анулювання ліцензій та дозволів, заборону на участь у приватизації та оренді, позбавлення державних нагород України та інших форм відзнак, заборону на придбання земельних ділянок в Україні.

Довідка

РНБО України запровадила цей пакет санкцій ще 30 вересня, 20 жовтня на сайті президента було опубліковано його фігурантів. Серед них виявився неофіційний переговорник між Україною та Росією Роман Абрамович. 5 жовтня “Європейська правда” з посиланням на кілька поінформованих джерел повідомляла, що до списку санкцій потрапили артистки з України Анна Седокова, Регіна Тодоренко, Таїсія Повалій та Ані Лорак.