Завантажити ще

Скрипка, Лобода, Жадан: через що відміняють концерти українських зірок за кордоном

Скрипка, Лобода, Жадан: через що відміняють концерти українських зірок за кордоном
Фото: instagram.com/polyakovamusic

Більшість концертів українських артистів за кордоном мають благодійний характер, але навіть їх умудряються зривати або скасовувати емігранти з країни-агресора. Бо, як то кажуть, рашизм еміграцією не лікується.

Концерт "ВВ" у Німеччині зірвали прихильники "русского міра"

Благодійний концерт "Воплі Відоплясова" мав відбутися 14 вересня у гамбурзькому клубі "Indra". Як розповів лідер колективу Олег Скрипка, напередодні в німецькій пресі розповідали, що українці це "фашисти", які співають відповідні пісні. Далі цю інформацію передали місцевій владі, а ті, у свою чергу, організаторам, які в останній момент відмовили групі у проведенні заходу. Щоб не залишати жителів Гамбурга без концерту, "ВВ" підпільно відіграли музичну програму в одному з місцевих клубів. 

- Я не думав, що в Німеччині так може відбуватися. Тому що контракт, закони і тому подібне — нічого не бояться, просто скасовують. Потім ще три майданчики й одна українська церква спочатку погодилися, потім відмовилися. І запитання: чому так відбувається? Розганяється пресою тут, у Німеччині, і в Інтернеті, що українці — фашисти, що Скрипка — це голова фашистів в Україні, і вони співають фашистські пісні, — обурився Олег Скрипка.

Подивитися цю публікацію в Instagram

Публікація від CarbonOverdrive (@carbon_overdrive)

Олю Полякову освистали після промови про війну в Україні

Фанати Путіна спробували зірвати виступ Олі Полякової на ізраїльському фестивалі "Звуки моря" в Ашдоді 8 вересня. На злитому в мережу відео видно, що коли Оля заговорила про повномасштабне вторгнення РФ в Україну, із зали пролунали свист і незадоволені крики. Але почувши реакцію публіки, артистка не розгубилася і продовжила концерт, перед цим заявивши: "Це що? Хтось не знає цієї інформації? Я комусь розплющила очі? Українці, ви тут? Ми ж усе знаємо?".

- Незважаючи на спробу зірвати мій виступ із боку кількох фанатів пуйлу на концерті в ізраїльському Ашдоді, я відчула неймовірну підтримку України від глядачів, від усієї зали. Це був один із найкращих моїх виступів! - відзначила зірка у Instagram.
Подивитися цю публікацію в Instagram

Публікація від Оля Полякова (@polyakovamusic)

Гурту "Жадан і Собаки" заборонили збирати гроші для ЗСУ в Італії

Не вдалося виступити в Мілані українському рок-гурту "Жадан і Собаки". Організатори концерту скасували благодійний вечір музикантів на підтримку ЗСУ, обґрунтувавши тим, що в їхній країні "заборонено давати концерти та збирати гроші на війну". На отримані з концерту кошти колектив планував закупити машини для військових. З ініціативи фронтмена колективу Сергій Жадана у соцмережах запустили благодійний збір, щоб зібрати кошти на 100 автомобілів. Вартість однієї такої машини становить 200 тисяч гривень.

- Чому, власне, ми скасували концерт у Мілані? Тому що частина європейців далі грають у пацифізм та подвійні стандарти та щиро вважають, що, захищаючи свої життя та свою країну, українці порушують якісь їхні уявлення про мир та гармонію. А ті, хто намагається підтримати своїх співвітчизників у боротьбі з ґвалтівниками та мародерами, є фашистами та екстремістами, - написав у соцмережах музикант.

Концерт у Мілані, заявлений спочатку туру гурту, незабаром зник зі списку Фото: facebook.com/ZhadanDogs

Концерт у Мілані, заявлений спочатку туру гурту, незабаром зник зі списку Фото: facebook.com/ZhadanDogs

Світлану Лободу у підставили німецькі організатори 

Світлану Лободу, яка анонсувала світовий благодійний тур на підтримку України, підставили організатори з Німеччини. Квитки на концерти зірки були роздруковані на бланках з неправдивою інформацією - на них неправильно іменувалося її шоу, а медіа-партнером був вказаний російський "Первый канал", що не відповідало дійсності. У соцмережах зірка вибачилася перед прихильниками і заявила про перенесення туру Німеччиною поки всі до єдиного квитки не будуть замінені.

– Відповідальність за друк квитків лежить повністю на організаторах! Приношу вибачення шанувальникам. Обіцяю ми обов'язково побачимось зовсім скоро у містах Німеччини на моїх шоу на підтримку України, – зазначила артистка.
Подивитися цю публікацію в Instagram

Публікація від LOBODA (@lobodaofficial)

ДО РЕЧІ

Ані Лорак "скасовують" за мовчання

Якщо концерти Скрипки чи Полякової зривають за їхню чітку позицію на підтримку України, то виступи Ані Лорак навпаки – за мовчання про те, що відбувається в її рідній країні. Понад півроку зірка лише зрідка співає на корпоративах і не з'являється в соцмережах - через тиждень після повномасштабного вторгнення Росії в Україну Лорак опублікувала в Instagram пост із закликом зупинити війну, не згадавши, хто її почав, а невдовзі зовсім видалила сторінку.

Через мовчазну підтримку війни в Україні активісти домогтися скасування її найближчих виступів містами Чехії. Концертний тур Лорак Німеччиною поки не скасували, але ймовірність, що він відбудеться також невелика. При цьому в анонсі концертів на сайті Kontramarka виконавиця була вказана як «найтитулованіша українська співачка». 

Скандал навколо гастролей Ані Лорак знову порушив питання про позбавлення державних нагород артистів, які підтримали країну-агресора та продовжили гастролі на території РФ, а також тих, хто ніяк не висловився з цього приводу. Міністр культури України Олександр Ткаченко у соцмережах заявив, що Кабмін вже працює над поправками до законів, щоб прискорити цю процедуру.

- Хочу наголосити і попередити, що всі артисти, які досі "з гордістю" користуються званням народних артистів України, коли їм це зручно, але давно вже такими не є через мовчання чи підтримку російської агресії, скоро будуть цих звань позбавлені, - повідомив міністр.

І хоча офіційно Ані Лорак ще не позбавлена звання народної артистки та українських нагород, останню вона отримала ще до початку війни в 2014 році. Зате за останні вісім років отримала десятки російських нагород, про що на афіші соромливо змовчала.