Завантажити ще

В Україні покажуть документалку з історіями маріупольців про війну

В Україні покажуть документалку з історіями маріупольців про війну
Фото: Прес-служба ОУП

В Україні презентують документальний фільм "Маріуполь. Невтрачена надія", що складається зі свідчень простих людей, які прожили у місті перший місяць російсько-української війни. Фільм побудований на щоденниках маріупольської журналістки Надії Сухорукової та створений за ініціативою Об'єднання українських продюсерів (ОУП). Сухорукова одна з тих, хто записувала те, що бачила навколо себе на той час.

- Все, що відбувається зараз — цього не повинно було статися у XXI столітті. Я хочу, щоб люди зрозуміли абсурдність ситуації та відчули, що через злобу, жорстокість та ненависть російських окупантів гинуть тисячі. Для мене важливо, щоб кожен злочин рашистів був зафіксований, і вони за все відповіли, - зізналася журналістка.

Документалка не містить страшних кадрів війни. У ній п'ять маріупольців розповідають про свій досвід життя в середині війни.

– У нас немає закадрового голосу, постановчих кадрів, немає наративу. Це - фільм-правда мирних містян всередині війни. Вони розказують просто і без страху, що бачили, як відчували, що з ними відбувалося. Уявіть, кілька тижнів йшло системне знищення півмільйонного міста, і ці люди знаходились всередині цього. Ми свідомо не ставили страшні кадри, хоча вони у нас були, бо не хотіли емоційного нагнітання. Головна героїня Надя - пересічна мирна людина, яка нікого не ненавиділа, і фільм відбиває цю інтонацію. “Маріуполь” може подивитися будь-хто і пережити, дізнатися те, як там було, - зазначив режисер картини Максим Литвинов.

Прем'єра фільму відбудеться наприкінці серпня, його покажуть на телеканалах та ОТТ-платформах світу, зараз ведуться переговори з медіа та дистриб'юторами.

Раніше "КП в Україні" повідомляла, що на Венеціанському кінофестивалі покажуть кінокартину Антоніо Лукіча із зірками українського хіп-хопу. Фільм потрапив до основної конкурсної програми "Горизонти". У центрі сюжету історія про братів-близнюків та їх давно зниклого батька.