28501
0
22 квiтня
Завантажити ще

Джамала про артистів-мовчунів: Думають, що ця війна схожа на ту, що була з 2014 року, і можна перечекати

Джамала про артистів-мовчунів: Думають, що ця війна схожа на ту, що була з 2014 року, і можна перечекати
Фото: instagram.com/jamalajaaa

Співачка Джамала висловилася про російських артистів, які замовчують військове вторгнення Росії до України. В інтерв'ю "Славі+" виконавиця зазначила, що ці знаменитості не сприймають російську агресію всерйоз, бо порівнюють її з подіями 2014 року й хочуть тихо перечекати.

– Це біль. Знаєш, що я тобі скажу відверто... Вони думають, що це може бути схожа ситуація, яка була в Криму 2014-го, не висловлюють якусь конкретну думку. Тобто бути нейтральним - "можливо, там справді була така ситуація", "можливо там якось люди самі вирішили і захотіли", незважаючи на те, що вони повинні були підписувати папір (голосувати на незаконному "референдумі") ось так (з автоматом біля скроні). Розумієш? Вони думають, що це дуже схоже... і ось 8 років... Ні, це зовсім інша ситуація. Це повномасштабна кривава війна по всій території України. Щодня в нашій країні здійснюють геноцид, і вони мають це зрозуміти. Неможливо дотримуватись нейтральної позиції. У них професія закінчилася так само. Якщо вони гадають, що перечекають, ця ситуація пройде і вони відновлять свою концертну діяльність... Ні! Вони просто цього не розуміють. Вони й у Європі не зможуть виступати, – заявила зірка.

На запитання ведучого, чому російські артисти, які мають державні звання України, підтримують розв'язану Путіним війну, артистка відповіла так:

- Мені все одно, що вони собі думають, я думатиму за своїх. Мені дуже шкода [російських артистів]. Шкода, що вони такі хворі на голову. Але мені більше шкода наших людей, які гинуть, - додала співачка.

З перших днів війни Джамала зібрала понад 83 мільйони євро допомоги Україні завдяки благодійним виступам у Європі. Раніше на концерті у Польщі Тіна Кароль та Jerry Heil зібрали понад 41 мільйон гривень для українців.