Завантажити ще

Росіяни Монеточка та Noize MC виступлять із благодійними концертами на підтримку України

Росіяни Монеточка та Noize MC виступлять із благодійними концертами на підтримку України
Фото: instagram.com/monetochkaliska

Російські виконавці Монеточка та Noize MC виступлять у Ризі та Вільнюсі з концертами «Голосу світу». Усі отримані гроші підуть на допомогу мирним жителям України. Про це Монеточка повідомила в Інстаграм.

Благодійні концерти «Голоса мира» (Voices of Peace) відбудуться 7 квітня (Рига) та 10 квітня (Вільнюс).

Noize MC і Монеточка, як кажуть у їхній заяві, виступають проти «жахливої та безчесної війни, розв'язаної російською владою проти України».

- Ми вважаємо своїм обов'язком не лише відкрито заявляти про свою незгоду, а й допомагати тим, чиє життя перекреслила війна, - заявили музиканти.

Кошти підуть на надання медичної, продовольчої, правозахисної та іншої гуманітарної допомоги мирним жителям України.

- Усі гроші від продажу квитків та пожертвування, зібрані під час концертів, будуть перераховані до благодійних фондів. Інформацію про них можна знайти на сайті voices-of-peace.live, там буде опублікована вся фінансова звітність, - зазначили музиканти.

До цього через війну Монеточка (Ліза Гирдимова) скасувала свій тур Росією, який мав відбутися на початку березня, і дала пояснення цьому рішенню та своєму стану в щирому монолозі.

- Я вчилася радувати вас на концертах, але зараз радувати не вдасться. Відчуваю, що багатьом треба відволіктися, але зараз я не відволікатиму. Знаю, як важливо знайти джерело спокою, але я не зможу ним бути, не зможу говорити вам про те, що «життя продовжується», тому що для мене воно не продовжується. Життя зупинено, і потрібно багато зусиль та часу, щоб відновити його. Я робитиму це разом з вами.

Сьогодні я не можу закриватися від болю та страху, про які мені пишуть слухачі щодня, і не закриватимуся. Хоча мені часто приходять повідомлення про те, як пізно я «заплакала» про це давно тліюче лихо. Можливо, й справді пізно, але це краще, ніж не заплакати ніколи, ніколи чесно не поглянути на жахливий морок, що розрісся там, де місце миру, - написала тоді Монеточка.

Noize MC (Іван Алексєєв) свою антивоєнну позицію висловив одразу після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну, за що потрапив у РФ до "чорного списку" артистів. 20 березня Нойз виступив у Берліні на благодійному антивоєнному фестивалі "Sound of Peace".

Першим із російських виконавців організував благодійні концерти на користь України репер Оксімірон. Він збирав гроші на гуманітарні потреби, виступивши вже двічі – у Стамбулі та Лондоні. У британській столиці в якості спеціального гостя для глядачів співав Борис Гребенщиков, а за лаштунки до Оксі прийшла Земфіра.