Завантажити ще

Ані Лорак, Лободу, Повалій, а також Баскова та Кіркорова хочуть позбавити українських звань

Ані Лорак, Лободу, Повалій, а також Баскова та Кіркорова хочуть позбавити українських звань
Фото: instagram.com\Філіп Кіркоров

Комітет Верховної Ради України з гуманітарної та інформаційної політики звернувся до президента Володимира Зеленського з проханням позбавити державних нагород українських та російських артистів, які заперечують війну, підтримують агресію проти України або мовчать про російське вторгнення, не висловлюючи своєї позиції.

Про це 21 березня повідомляє народний депутат фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук на своїй сторінці у Фейсбуці.

У зверненні пропонується позбавити почесних звань "Народний артист України" та «Заслужений артист України» Ані Лорак, Миколу Баскова, Володимира Бортка, Василя Гореллу, Філіпа Кіркорова, Ігоря Крутого, Світлану Лободу та Таїсію Повалій.

"У той час, коли справжні артисти України роблять все можливе, щоб підтримати нашу державу (займаються волонтерством, багато артистів навіть вступили до лав ЗСУ), деякі продовжують продавати свою гідність за криваві рублі, заперечують чи замовчують війну та підтримують агресію проти України. Ці люди не матимуть жодних почестей в Україні не лише на людському рівні, але й офіційно", - наголошується у заяві.

Список артистів було опубліковано на сторінці Комітету ВР України з гуманітарної та інформаційної політики.

Реакція Світлани Лободи на внесення її ім'я до списку

Приблизно у то же час співачка Світлана Лобода на своїй сторінці в Інстаграм опублікувала відеозвернення, де закликала допомогти нашій країні та українським біженцям за кордоном. Артистка заявила, що їй не важливі списки, де фігурує її ім'я. А також додала, що з перших днів війни займається волонтерською діяльністю, щоб допомогти тим, хто цього найбільше потребує.

– Сьогодні мільйони українців втратили всі!
Вони змушені були покинути свої будинки і залишити все, що вони мали, щоб просто врятувати свої життя.
З самого початку бойових дій мій офіс перекваліфікувався у волонтерський штаб. Я щохвилини надаю всесторонню допомогу в їх роботі і роблю все, що від мене залежить, щоб кожна людина змогла отримати хоча б предмети першої необхідності.
Я знаю, що сьогодні все частіше з'являються всілякі «списки», в яких людей знову намагаються розділити за принципом «чи достатньо ти хороший, аби бути патріотом»
Так ось я вам скажу: мені начхати на ваші списки!
Рада, що у вас є час цим займатися ... а я піду витрачу ще пару мільйонів гривень на закупівлю памперсів та сумішей для дітей, які помирають з голоду!

Низький уклін усім, хто сьогодні волонтерить разом зі мною! - сказано в описі до публікації.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от LOBODA (@lobodaofficial)

Раніше повідомлялося, що Світлана Лобода спростувала чутки про зміну громадянства та показала український паспорт, а Микола Басков отримав в Україні статус підозрюваного за громадську підтримку нападу Росії на Україну.

Також ми писали, що УАФ відлучила від українського футболу одного з найтитулованіших гравців в історії країни - Анатолія Тимощука, який продовжує працювати в РФ і жодного разу не висловився на тему російського вторгнення.