Завантажити ще

Режисера Сергія Лозниці виключено з Української кіноакадемії за участь у фестивалі російського кіно

Режисера Сергія Лозниці виключено з Української кіноакадемії за участь у фестивалі російського кіно
Фото: facebook.com/uafilmacademy

Режисера Сергія Лозниці виключено зі складу Української кіноакадемії через участь у кінофестивалі російського кіно.

– Рішенням правління та Наглядової ради Української кіноакадемії Сергій Лозниця виключено зі складу Української кіноакадемії, – йдеться у повідомленні прес-служби від 18 березня.

У кіноакадемії дотримуються думки, що після початку війни кожен українець є послом своєї країни, а особлива відповідальність лежить на представниках креативних індустрій, яких добре знають за кордоном, і їхня позиція має бути чіткою та однозначною.

- Режисер Сергій Лозниця неодноразово наголошував, що вважає себе космополітом, "людиною світу". Проте зараз, коли Україна щосили відстоює свою незалежність, ключовим поняттям у риториці кожного українця має бути його національна ідентичність. І тут не може бути жодних компромісів чи півтонів, – вважають у Кіноакадемії.

Крім того, згідно з повідомленням, нещодавно фільми Лозниці були включені до програми кінофестивалю російського кіно у французькому місті Нант під назвою "Від Львова до Уралу".

- Під час кривавої повномасштабної війни, яку розв'язала Росія, це абсолютно неприпустимо, - наголошують в організації.

В Українській кіноакадемії заявили, що для них важливо, щоб усі члени організації поділяли цю позицію та називали речі своїми іменами, виявляючи у своїх переконаннях чіткість та жорсткість.

- Ми звертаємось до світової спільноти з проханням не позиціонувати Сергія Лозницю як представника української культурної сфери, – підсумували кіноакадеміки.

Лозниця рішення кіноакадемії поки що не коментував.

Сергій Лозниця – режисер, відомий, зокрема, з фільму "Донбас" (2018). Його картина про життя на тимчасово окупованій території отримав нагороду "Особливий погляд" на кінофестивалі Канна. Лозниця також зняв документальний фільм "Бабин Яр. Контекст" (2021), який отримав у Каннах нагороду "Золоте око".