21 листопада
Завантажити ще

Буковель безкоштовно нагодує біженців, але туристів не приймає

Буковель безкоштовно нагодує біженців, але туристів не приймає
Фото: instagram.com/bukovel/

Розгорнули польову кухню

Буковель на Прикарпатті як гірськолижний курорт зазвичай працює до травня. Вже з березня ціни знижуються – не сезон, людей менше. Сьогодні він не працює – туристів не приймає, на курорті поселили мешканців із областей, де тривають активні бойові дії.

З 1 березня у холі багаторівневого паркінгу №1 на курорті «Буковель» працює польова кухня. Харчування для біженців безкоштовне.

- Всі люди, які залишили свої домівки та приїхали або знаходяться неподалік і не можуть забезпечити своїм рідним повноцінне харчування, можуть приходити до нас, - зазначають співробітники курорту. - Гарячу їжу можна отримати на польовій кухні двічі на день.

Як сказав «КП" в Україні» один із співробітників «Буковеля» – працівники на віддаленій роботі, займаються персональними питаннями.

Зростають ціни на продукти та послуги водія

Також пройшла чутка, що у карпатському регіоні підняли ціни. Такі випадки є, але поодинокі.

– Щоб ви розуміли: люди думають, що «Буковель» – це все, що знаходиться біля Яремче, – зазначає співробітник курорту. – І якщо якийсь хазяїн піднімає ціни, вважають, що це у нас. Навколо «Буковеля» – сотні готелів. Ми наразі офіційно не працюємо. У нас живуть сім'ї співробітників, люди зі східних областей, які попросилися перечекати цю ситуацію.

Що робити тим, хто раніше бронював місця, співробітники курорту повідомлять найближчим часом.

Місцеві жителі зазначають, що курорт заповнений, і обурюються, що на величезній території «Буковеля» вже не приймають – на їхню думку, тут могли б знайти притулок чимало з тих, хто тимчасово виїхав зі своїх домівок.

Найдешевші двомісні номери на цьому курорті наразі коштують 1000-1300 гривень. Щоправда, місцеві жінки скоса дивляться на молодих здорових чоловіків, які приїхали з інших міст. Погрожують публікувати їхні фото у соцмережах.

– Не можу дивитися, як молоді хлопці п'ють пиво з шашликом у руках, поки наші хлопці гинуть на війні, – висловили думку деякі мешканки Прикарпаття. – Я б їх виселяла, а на їхнє місце приймала б жінок, дітей, людей похилого віку, поранених.

Більшість готелів та приватних садиб біля Буковеля людей уже не приймає – все заповнено. Ціни хтось підвищує, а хтось, навпаки, пускає безкоштовно. Харчування для біженців у деяких закладах курортного регіону безкоштовне.

Така ситуація не лише в Івано-Франківській області – частина готелів у інших сусідніх областях також повністю заброньована.

Втікачі з України на польському кордоні. REUTERS/Thomas Peter

Втікачі з України на польському кордоні. REUTERS/Thomas Peter

У прикордонних областях спостерігаються великі черги до пунктів пропуску: у деяких місцях - по 50 км. Кажуть, що створюють такі черги чоловіки – їх не випускають за кордон, але вони не втрачають нагоди спробувати умовити прикордонників. Деякі відвозять дружин та дітей до кордону та повертаються назад.

Піднімають ціни і на продукти, і на послуги водія – наприклад, щоб доїхати з Кам'янця-Подільського до кордону з Молдовою, просять тисячу доларів. Телефони, іноді фото тих, хто хоче нажитися на інших у складній ситуації, публікують у соцмережах.