Гурт «Океан Ельзи» 22 лютого зібрався на спонтанний об'єднуючий концерт у Києві на пішохідно-велосипедному мосту, що називається в народі мостом Кличка. У пориві емоцій лідер гурту Святослав Вакарчук навіть заліз на перила, ризикуючи впасти вниз із багатометрової висоти. На щастя, трагедії не сталося, але, як кажуть, поганий приклад заразливий. Що заважає шанувальникам співака наслідувати його приклад, і як на це має реагувати поліція? Хіба ходіння по перилах – не дрібне хуліганство?
– Правопорушенням це не вважається. Тут скоріше питання особистої безпеки. До порушень такий вчинок не належить, – пояснили «КП в Україні» у пресслужбі Нацполіції.
А як бути тоді з руферами, яких поліція періодично знімає, наприклад, зі столичного Московського мосту?
- Щодо руферів, то все залежить від ситуації. Якщо вони лізуть на житлові будинки, громадський транспорт, то там може бути адміністративна відповідальність. А якщо ці хлопці є неповнолітніми, то можна залучити батьків за невиконання обов'язків. Все залежить від ситуації та того, які саме дії було вчинено, - зазначають у пресслужбі Нацполіції.
Взяти хоча б той самий міст - ходити по поруччям не порушення, але якщо почати на них стрибати і пошкодити - у такому разі притягти до адміністративної відповідальності можуть. Адже тут уже завдано шкоди чужому майну.
До речі, якби Святослав Вакарчук заліз не на перила моста, а на якийсь пам'ятник, то тоді його теоретично могли покарати. Пам'ятники мають історико-культурне значення.
І взагалі слід поруч із ними поводитися максимально стримано. Наприклад, у 2020 році у селищі Талалаївка, що на Чернігівщині, стався показовий інцидент – школярки станцювали тверк на тлі пам'ятника воїнам, які загинули в АТО. Дії дівчаток було розцінено як дрібне хуліганство, а їх батьків притягли до відповідальності. Але такі дії можуть кваліфікуватися як грубе порушення громадського порядку з особливим цинізмом, а це може стати приводом навіть для кримінальної відповідальності.