У зв'язку з політичними подіями в Україні блогери та публічні люди зіткнулися з хейтом через відмову висловлювати свою громадянську позицію та коментувати те, що відбувається. Частина українських інфлюєнсерів заявили, що наразі важливо "відволікати" людей лайфстайл-контентом і не "піаритися на політиці", інші вважають, що відмовчуватися зараз не можна.
В інстаграм-сторіс блогер написала, що, незважаючи на ситуацію в країні, продовжує жити, платити податки та "робити рекламу". Вона вважає, що в цій ситуації це "не гірше, що вона може зробити зараз для України".
"Перестаньте перекладати відповідальність на інших, я маю на увазі блогерів. Ми самі вирішуємо як і що коментувати. Ми такі само люди, як і всі. Нам ніхто не каже щось більше! У нас, як і у всіх людей, є обов'язки, ми займаємось своєю справою і просто живемо. Я розумію, що все наразі на нервах, але я блокуватиму кожного, хто посміє звинуватити блогерів у тому, що відбувається в країні. Це вже ні в які рамки не влазить. Парадоксально. Я встала та поїхала на роботу, зробила багато справ, хоч і не спала вночі. А ось чим займалися коментатори? Говном кидають не у ворога, а у своїх. Браво", – написала Саша.
Блогер, яку присоромили "за фото у трусах, коли можлива війна", висловилася проти хейтерів, які пишуть про "правильну" громадянську позицію.
"Виявляється, викласти посилання на підтримку армії – це свідома громадянська позиція! Почати говорити українською – це свідома громадянська позиція! А створювати робочі місця, платити податки в Україні, будувати тут бізнеси, розвивати економіку та продовжувати це робити в такі скрутні часи, популяризувати все українське останні 6 років – не позиція. Говорити українською все життя і жартувати, що російською не вмієш, – не позиція! Підтримувати "тихонько" фінансово фонди - не позиція! Мати нерадикальні погляди – не позиція. Сумно, коли ви перекладаєте відповідальність на інфлюенсерів! "Ви повинні! У вас аудиторія", а самі що? З сотні хейтерів, які мені тицьнули в директ, одиниці виділили хоч одну сторінку для двох сердець, а вас більше мільйона! Давайте ви публікуватимете посилання, підтримуватимете своїх друзів на рідних!" - зазначила Таня.
Дружина екс-глави ГМС Максима Соколюка вважає, що любов до своєї країни - це "не про гучні заяви та заголовки заради статистики, і вибачте, не про карусель фотографій з прапором". Анастасія зазначила, що її блог має іншу тематику і вона не збирається "сіяти паніку".
"Смішно і дивно спостерігати тепер, як блогери ловлять хвилі хейту за свої фото з прапором, гучні висловлювання і скаржаться на своє складне життя... Слухайте, давайте, може, трохи адекватніше? Вас дивиться маса людей, ви задаєте тренди. Ви для деяких людей є прикладом для наслідування та лідерами думок. Ну невже не можна оминути політику і не ловити бодай на цьому хайп? А навпаки, показувати на своєму прикладі, що потрібно вчитися фільтрувати, мовчати на такі теми. Це дійсно вже перебір. І хорошої статистики не варто", – написала вона.
Блогер також закликала не робити у будь-яких подіях винними блогерів.
"Хочете, щоб говорили? Пишіть зважені пости на тему політики з фактами, і круто, якщо вас ріпоститимуть! А не витрачайте час на пости, в яких ваші громадяни - "козли відпущення". Чи може блогер у цих реаліях робити лайф-контент? Так. Ви не думали про те, що зараз людям також важливо для психіки переключатися і блогери, на яких можна просто "відволіктися", відіграють важливу роль?" - наголосила Аніта.
Автор книг "Місто, яке мене з'їло" та "Назад назустріч" зазначила, що ми не можемо нікого змусити "правильно" реагувати на заголовки і бути тим самим лідером натовпу.
"Усі ми переживаємо погані новини по-різному. У когось з'являються сили на гучні маніфести, заклики та слова підбадьорення. Хтось ховається за шопінгом, шукає відповіді на дні келиха. А хтось, навпаки, впадає у ступор, буквально ціпеніє від безпорадності. Або просто замикається в собі. І одні не кращі за інших. Ми не можемо нікого змусити «правильно» реагувати на заголовки і бути тим самим лідером натовпу, тому що всі ми в ситуації, що склалася, і є натовп. Мирний натовп. І всім нам є про що подумати та що втрачати.
Знаєте, багато хто в цей день робитиме манікюр, поки ви чи я рвемо волосся на голові. І "право" засуджувати когось за "неправильне" сумування чи обурення у нас з'являється лише тоді, коли цей хтось розповідає про те, як проводить складний для цілої нації день. Почуйте - ще сотні людей промовчали сьогодні про свої "легковажні" дії, ще сотні людей сьогодні ходили на "нігтики", прибухували коктейлі і купували нові джинси. Але засуджуємо ми тих, хто мав "нахабство" написати про це захоплення. І нарешті - будь ласка, "підростіть" усі, хто думає, що вам щось винні блогери. Це просто наївність - вимагати "позиції" від тих, хто вам взагалі нічого не винен", - заявила вона.
Подивитися цю публікацію в Instagram
Директор шоумена Олександра Педана зазначила, що наразі в Україні є "лідери думок", які не бояться називати речі своїми іменами і "символічно" переходять на українську мову, і "критична маса так званих "лідерів думок", які мовчать і роблять вигляд, що все класно".
"Далі продають старий одяг та сумнівні курси, а не заспокоюють людей, які за ними стежать та вірять. Ось це велика проблема, адже за цими інфлюенсерами величезна кількість людей, до яких потрібно доносити свою позицію. А є люди, які проходять марафони Блиновської та продовжують дивитися Собчак, Дудя і так далі. Чому це не варто робити? Мені ця позиція відгукується 100%, адже сама з 2014 року не можу морально і не хочу підтримувати будь-яким способом росіян, яким би там, на думку багатьох, не був крутим їхній відеопродукт. Прошу друзів подивитися та почистити тих, на кого ви підписані. Не стежити за байдужими людьми з подвійними стандартами, не підтримувати жодним чином росіян. А брендам точно не варто працювати з тими, хто хоче або відсидітися, або всидіти на двох стільцях", - написала Олена.
Дружина бізнесмена Андрія Федоріва та співзасновниця агенції Gres Todorchuk поділилася постом свого чоловіка, в якому він заявив, що поточний конфлікт - це "не питання землі та ресурсів, а питання диктатури та демократії, минулого та майбутнього, страху та свободи".
"Проблема в тому, що багатьох навіть серед російського креативного класу повністю влаштовує ця сувора вертикальна імперська система. Цар здається крутим, сильним, а "Крим наш". Цар гладеньккий балакун і жарт вміє розколоти. Ідея "підірвати на*рін Київ або Вашингтон" виглядає привабливою, тому що агресія та імперія відчувається сексуально. Люди, які так думають, становлять більшість! "Визнання" Росією "ЛНР" та "ДНР" учора підписав не один Путін, його підписали десятки мільйонів російських громадян. Хто не згоден, той мовчить. Це необхідна сучасна навичка - жити в державі авторитарного агресора і поводитися так, ніби ти або твоя сім'я тут ні до чого.
А ось "рестик зліва - а справа арешт" (фраза, яку я бачив у пості талановитого російського фотографа, який нещодавно втік із країни) означає, що коли живеш у поліцейській державі, це лише питання часу, коли арешт тебе знайде. Тих, хто не мовчить, ламають, як прищі. Вони сідають за ґрати або змушені піти, - йдеться у повідомленні.
Подивитися цю публікацію в Instagram
Засновник архітектурного бюро balbek bureau розповів, що вирішив повністю перейти на українську мову. За його словами, російською він говорив "останні 38 років свого життя". Його приклад наслідували багато підписників. Але Балбек наголошує, що перехід на українську – це не флешмоб і не челендж, а громадянська позиція.
– Перехід буде послідовним.
1. Соцмережі - почнемо з жартів.
2. Чати та листи – доведеться свої стікери переробляти.
3. Повноцінне спілкування – ну що, а ви що там що?