Завантажити ще

Сербський режисер Емір Кустуріца очолив Театр російської армії

Сербський режисер Емір Кустуріца очолив Театр російської армії
Фото: Фролов Михайло

Сербський режисер Емір Кустуріца очолить Центральний академічний театр російської армії. Про це повідомила прес-секретар міністра оборони Росії Росіяна Марковська, передає ТАСС. Спікер Сергія Шойгу зазначила, що це була пропозиція міністра оборони та процитувала заяву режисера.

– Для мене пропозиція Сергія Шойгу стати головним режисером театру – велика честь. Сцена театру російської армії має велику історію та традиції. У творчих планах на новому посту - перенести сюжети відомих фільмів у спектаклі, наприклад, "Летять журавлі", "Життя, як диво" та інших, - передала Марківська слова Кустуріці.

Прес-секретар Шойгу повідомила, що у понеділок міністр оборони Росії зустрівся із режисером. Емір Кустуріца сказав, що у світі, де цінності "дуже швидко змінюються", він намагатиметься зберегти класичні цінності.

Центральний академічний театр Червоної Армії заснований у 1930 році. Режисер Борис Морозов залишив посаду головного режисера театру у червні 2020 року після 25 років роботи.

Емір Кустуріца – володар двох "Золотих пальмових гілок" Каннського кінофестивалю. У 2015 році йому заборонили в'їзд в Україну перед тим, як панк-група режисера The No Smoking Orchestra мала виступити на фестивалі в Києві. У 2017-му режисер потрапив до «чорного списку» Мінкульту та на сайт “Миротворець” через заперечення російської агресії та гастролей у Криму. У лютому 2021 року Емір Кустуріца повідомив, що щепився від коронавірусу російською вакциною "Супутник V".

Новини по темі: Режиссер Театри