21 листопада
Завантажити ще

Син Шаїнського відмовлявся продавати права на пісню батька для фільма Сенцова, тому що "українці - бандити"

Син Шаїнського відмовлявся продавати права на пісню батька для фільма Сенцова, тому що
Фото: slukh.media

Під час зйомок фільму «Носоріг» Олег Сенцов зіштовхнувся із проблемою через небажання сина російського композитора Володимира Шаїнського продавати права на пісню батька "Когда мои друзья со мной". Він мотивував відмову негативним ставленням до українців, але згодом уточнив, скільки грошей пропонують, і погодився.  Про це український режисер розповів в інтерв'ю виданню «Слух».

- Мені потрібна була його (Шаїнського. – Прим. ред.) пісня. Але Шаїнський помер, а його син не хотів продавати права на використання цієї пісні. Аргументував тим, що то пам'ять про батька. Казав: «Україна, фашисти, це ж пам'ять про батька, бандити, ні, ніколи». Згодом уточнив, скільки грошей пропонують, і в результаті у "Носорозі" звучить дитяча пісня Шаїнського, - наголосив Сенцов.

Загалом, зазначив режисер, його фільм досить-таки жорстокий, та його основним мотивом були деромантизація 90-х років і кримінального світу.

- (90-ті) це період мого життя так само, як і пізній Радянський Союз. Але я точно не ностальгую за цими часами і тому намагався передати цей час максимально відверто та реалістично. "Носоріг" - це деромантизація епохи та кримінального світу. Кримінальний світ у фільмі – сюжетний конструкт. Я жив у бандитському Сімферополі, там були постійні розбірки, стрілянина, вбивства, вибухи, все серйозно… Для Росії "Носоріг" – це проблема, бо має чітку проукраїнську та антиросійську позицію, – сказав режисер.

Він додав, що також цікавою є історія фіналу «Носорога», який не увійшов до фінального монтажу. У ньому було використано пісню Єгора Лєтова «Ходить дурник». Вона була прописана у першому сценарії 2011 року.

- Після початку війни я не захотів її брати, бо Лєтов мав більшовицьку позицію. І я не хотів, щоб у фіналі звучала російська пісня. Я шукав україномовну пісню, запросив Сергія Жадана, ми з ним товаришуємо. Він написав чотири пісні, і мені жодна не сподобалася. Зрештою повернулися до першої, він її трохи переробив, але, на жаль, і її я у фільм не включив, - зізнався Сенцов.

Олег Сенцов – український режисер. Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Зняв фільми "Гомер" та "Номери". У 2014 році був незаконно затриманий Російською Федерацією та звинувачений у підготовці теракту. Режисера відправили до в'язниці на 20 років, проте 7 вересня 2019 року звільнили за обміном. Раніше режисер заявляв, що більше не зможе знімати фільми в Україні.

Над «Носорогом» Сенцов почав працювати ще 2012 року. Але роботу було заморожено через затримання РФ.

Зйомки картини проходили у Кривому Розі, Львові та Києві. Головну роль у фільмі зіграв Сергій Філімонов, який раніше очолював київський осередок "Азова" та "Національного корпусу". Брав участь у заворушеннях під Офісом президента. 2021 року отримав стипендію за громадянську позицію імені Катерини Гандзюк. Наразі він очолює молодіжний рух "Гонор", який сам називає націоналістичним. Разом із Філімоновим у фільмі зіграли Ірина Мак ("Спіймати Кайдаша", "Доктор Віра", "Бідна Саша") та Олександр Рудинський ("Перші ластівки").

Шаїнський – відомий композитор. Народився у Києві. Під час війни його родина переїхала до Ташкента. Відомий як автор багатьох відомих пісень, серед яких "Антошка", "Дважды два", "Крейсер "Аврора", "Вместе весело шагать", "В траве сидел кузнечик", "Песенка мамонтенка", "Чему учат в школе" та інші. У «Носорозі» використовується його пісня «Что мне снег, что мне зной".

Новини по темі: Кіно Олег Сенцов