Завантажити ще

YUNA заборонила нагороджувати пісні, виконані з російськими артистами

YUNA заборонила нагороджувати пісні, виконані з російськими артистами
Фото: yuna.ua

Оргкомітет премії YUNA заборонив артистам, пісні яких були записані спільно з російськими зірками, змагатися за нагороди. Нове правило буде використане під час визначення переможців премії YUNA вже цього року. Про відповідні зміни у регламенті повідомляється на офіційному сайті премії.

"Пісні та відеокліпи, співвиконавцями яких разом з українськими артистами є представники країн, які визнані державою Україна як країни-агресори, не можуть претендувати на премію YUNA. Представники країн-агресорів також не можуть претендувати на будь-яку нагороду YUNA", - сказано в новому пункті регламенту.

Як зазначено на офіційному сайті, до внесення змін до регламенту оргкомітет YUNA підштовхнуло загострення ситуації із можливим початком повномасштабної війни Росії проти України.

- Коли до списку претендентів на YUNA потрапляють спільні роботи українських виконавців з музикантами інших країн, нас це завжди тішить. В історії премії неодноразово серед номінантів можна було побачити іноземців - Jah Khalib з Казахстану, Б’янку з Білорусі, Mgzavrebi з Грузії, декількох російських виконавців, EMIN з Азербайджану. Останній навіть вигравав нагороду у 2015 році - за пісню “Смотришь в небо”, яку заспівав разом з LOBODA, - зазначив співзасновник та генпродюсер премії Павло Шилько. - Але при цьому ми завжди наполягаємо на тому, що ми - Національна премія. Сенс проєкту YUNA - це підтримка і захист інтересів українських виконавців та вітчизняної музичної індустрії, яка є частиною загального культурного ландшафту України. В ситуації, коли йдеться про національну безпеку і загрозу існування країни, ми не можемо залишатися осторонь. Тому ми внесли зміни до регламенту.

Українська музична премія YUNA проходить з 2011 року. Цього року найбільшу кількість номінацій отримав гурт TVORCHI – вісім. На другому місці – група KALUSH (6 номінацій), на третьому – співак Wellboy (5 номінацій). Церемонія нагородження YUNA 2022 пройде 16 березня у Палаці "Україна" у Києві.

Новини по темі: YUNA премия