Завантажити ще

Скандал навколо YUNA: Тіну Кароль не номінували на "Найкраще концертне шоу" через регламент премії

Скандал навколо YUNA: Тіну Кароль не номінували на
Фото: instagram.com/tina_karol

Оголошення номінантів музичної премії YUNA-2022 викликало черговий скандал у шоу-бізнесі. За результатами голосування 75 експертів, Тіна Кароль опинилася лише в одній із 16 представлених номінацій - "Найкраща виконавиця". У соцмережах виконавиця опублікувала колаж зі своїми музичними досягненнями за цей рік та висловила незгоду з думкою експертної ради премії. Співзасновник та генпродюсер YUNA Павло Шилько відповів на претензії в інтерв'ю "КП в Україні".

- Тіна Кароль – 6-разова переможниця YUNA, яка здобула також найпрестижнішу нагороду "За особливі досягнення у музиці" цього року на нашій 10-й церемонії. Тому мені дуже дивно було побачити її закиди щодо дефіциту уваги з боку нашої премії. Крім того, її потрапляння до номінації "Найкраща виконавиця" цього року – це визнання значення тієї великої роботи, яку вона виконала за 2021 рік, - уточнив він.

Зокрема, найбільше обурення викликало те, що працю артистки також проігнорували в номінації "Найкраще концертне шоу". Причиною, через яку зірку не внесли до списку претендентів на нагороду, є її виступ як хедлайнера в рамках Atlas Weekend. За словами Шилька, згідно з регламентом премії, до категорії потрапляють лише ті виконавці, чиє шоу було представлено поза фестивалями.

- Відповідь на це запитання міститься у відкритому джерелі – регламент нашої премії, який можна прочитати на офіційному сайті YUNA. Один із пунктів розділу 3, присвячений номінації "Найкраще концертне шоу", каже: "У категорії можуть бути номіновані сольні (не фестивальні) музичні концерти та шоу українських артистів, що відбулися в період, зазначений у пункті 2, та на які здійснювався продаж квитків". Шоу Тіни було частиною фестивалю Atlas Weekend і проходило у безкоштовний день, тому, згідно з нашими правилами, не може претендувати на перемогу в цій номінації, - розповів Павло.

Як зазначив Шилько, претендентів у цій номінації визначає експертна рада премії шляхом аналізу концертного ринку України. Сама процедура відрізняється від тієї, за допомогою якої визначають номінантів в інших категоріях.

– Відрізняється, оскільки у цій номінації претенденти підбираються не на основі топ-100 ротацій національних радіостанцій та музичних телеканалів за звітний рік YUNA, а на основі аналізу подій концертного ринку України оргкомітетом та Експертною радою. І всі ключові виступи українських музикантів, у яких є суттєва шоу-складова та які підходять під прописані в регламенті критерії відбору, включаються оргкомітетом до списку, який доповнює/змінює та у підсумку затверджує Експертна рада.

Згідно з інформацією на сайті премії, на сьогодні до складу Експертної ради входять:

1. Павло Шилько (співзасновник та генеральний продюсер музичної премії YUNA);
2. Андрій Булах (співзасновник Експертної ради YUNA);
3. Ганна Свиридова (продюсер радіостанцій "П'ятниця" та "Авторадіо Україна");
4. Олег "Фагот" Михайлюта (володар нагороди YUNA "За особливі досягнення у музиці" у складі групи ТНМК);
5. Ірина Горова (співзасновниця та співвласниця MOZGI GROUP)
6. Єгор Кір'янов (директор 11-кратних власників YUNA, гурту The HARDKISS)
7. Вадим Лисиця (музичний продюсер телешоу "Х-фактор" на телеканалі СТБ)
8. Роман Давидов (програмний директор радіостанції "Країна FM")
9. Олексій Бондаренко (головний редактор сайту LiRoom)
10. Дмитро Чинь (директор з маркетингу квиткового оператора Concert.ua)
11. Ірина Монатік (со-owner MONATIK Corporation, переможець YUNA у категорії "Найкращий менеджмент артиста")
12. Маргарита Поступаєва (директор відділу аудиту компанії Deloitte в Україні)

Крім Кароль, серед номінантів не виявилося і Ганни Трінчер. Співачку не номінували в жодній категорії, що її дуже засмутило.

Українська музична премія YUNA відбувається щороку з 2011 року. Цього року найбільшу кількість номінацій отримав гурт TVORCHI – вісім. На другому місці – група KALUSH (6 номінацій), на третьому – співак Wellboy (5 номінацій).

Новини по темі: Тіна Кароль YUNA