23 травня
Завантажити ще

Олдскул рулить! Пітер Джексон і Брюс Спрінгстін заробили найбільше в шоу-бізнесі у 2021 році, Каньє Вест лише п'ятий

Олдскул  рулить! Пітер Джексон і Брюс Спрінгстін заробили найбільше в шоу-бізнесі у 2021 році, Каньє Вест лише п'ятий
Фото: Гейдж Скідмор/flickr.com/photos/gageskidmore/commons.wikimedia.org

В індустрії розваг за 2021 рік найбільше розбагатів режисер Пітер Джексон, на другому місці - класик американського фолк-року Брюс Спрінгстін. Також у рейтингу найоплачуваніших діячів шоу-бізнесу, який склав журнал Forbes, є Боб Ділан, Ніл Янг та Пол Саймон

На перший рядок видання помістило Джексона, оскільки, за інформацією видання, статок режисера збільшився на 580 млн. доларів після успішного продажу минулого року частини студії візуальних ефектів Weta Digital. Після угоди творець кіноадаптацій "Володар кілець" та "Хоббіт" став третім режисером-мільярдером в історії після Стівена Спілберга та Джорджа Лукаса.

На другій позиції – музикант Брюс Спрінгстін. У грудні 2021-го він продав за 500 млн доларів майстер-записи та права на реліз усієї записаної ним музики компанії Sony Music.

Третій рядок рейтингу зайняв американський реп-виконавець Джей-Зі (Jay-Z). Його річний дохід становив 340 мільйонів доларів. Основну частину суми принесла не творчість, а кошти від продажу частки акцій у музичному стрімінгу Tidal та бренді шампанського Armand de Brignac.

На четвертій позиції з 270 мільйонами доларів розмістився актор Дуейн "Скеля" Джонсон, на п'ятій - американський співак Каньє Вест, який заробив 235 мільйонів доларів.

Трей Паркер і Метт Стоун, творці South Park, заробили 201 мільйон і опинилися на шостому місці.

Музикант Пол Саймон, який був на піку ще в 60-ті у складі дуету Simon&Garfunkel, продав сотні пісенних композицій, у тому числі нев'янучі «Mrs. Robinson", "59th Street Bridge Song (Feelin' Groovy)" і "Sound of silence", приблизно за 250 мільйонів доларів компанії Sony Music Publishing, його чистий дохід оцінюється в 200 мільйонів.

Замикає десятку нобелівський лауреат Боб Ділан із річним доходом у 130 мільйонів доларів. У липні 80-річний поет та музикант передав Sony права на записану музику та кілька майбутніх (!) записів за 150 мільйонів доларів. Це сталося за великою угодою на 400 мільйонів доларів у 2020 році з продажу його каталогу Universal.

Згідно зі списком, найоплачуванішою жінкою серед представників шоу-бізнесу стала американська актриса Різ Візерспун. Вона, заробивши за рік 115 мільйонів доларів, зайняла 12-й рядок.

За даними видання, доходи 25 найбільш високооплачуваних представників шоу-бізнесу склали 4,4 мільярда доларів до сплати податків.