15 липня
Завантажити ще

Принц Гаррі подав до суду на уряд Британії – вимагає поліцейську охорону

Принц Гаррі подав до суду на уряд Британії – вимагає поліцейську охорону
Фото: CAITLIN OCHS/REUTERS

Внук королеви Великобританії Єлизавети II, який відмовився від королівських повноважень, принц Гаррі зажадав від Міністерства внутрішніх справ Британії надавати його сім'ї поліцейську охорону під час візиту на батьківщину, але відомство йому відмовило. Це питання герцог вирішив оскаржити в суді. Про це повідомляє " Daily Express ".

- Раніше принц Гаррі як член королівської родини перебував під цілодобовою охороною офіцерів поліції - за рахунок бюджету країни. Однак тепер він змушений наймати охоронців американської приватної фірми, які не мають такої ж високої кваліфікації. Вони також, на відміну від поліції, не мають доступу до даних британських спецслужб — що ставить безпеку принца та його сім'ї під загрозу, - пише видання.

Як зазначається у повідомленні, принц Гаррі навіть пропонував оплачувати послуги поліцейської охорони за свої особисті кошти, але уряд країни не погодився. У позовній заяві герцога зазначено, що він хотів би зі своїми дітьми відвідати Лондон, але під охороною приватних охоронців везти сім'ю до Британії Гаррі побоюється. Адвокати принца також зазначили у позові, що Гаррі «успадкував загрозу безпеці при народженні і на все життя».

- Він все ще займає шосте місце в черзі на престол, відслужив два терміни бойової служби в Афганістані, а останніми роками його сім'я зазнавала добре задокументованих неонацистських та екстремістських загроз. Хоча його роль інституті монархії змінилася, його статус як члена королівської сім'ї не змінився. Як і загроза для нього та його сім'ї, - зазначено у позовній заяві.

Принц Гаррі та Меган Маркл відмовилися від королівських повноважень та обов'язків членів королівської родини у січні 2020 року. Подружжя переїхало до США. Востаннє принц Гаррі відвідав Великобританію у липні минулого року, взявши участь у церемонії відкриття пам'ятника своєї матері принцесі Діані.