Завантажити ще

Ані Лорак: Я не випускала треків українською, тому що не було гідної пісні

Ані Лорак: Я не випускала треків українською, тому що не було гідної пісні
Фото: instagram.com/anilorak

Минулого літа Ані Лорак вперше за сім років виступила з сольним концертом в Україні на запрошення одеського нічного клубу. І це лише початок. Під час нашого інтерв'ю Кароліна зізналася, що 2022 рік стане особливим для неї та її прихильників. Співачка нарешті відправиться у тур українськими містами.

Ми поговорили з Ані Лорак, чого чекати на цих концертах, як вона виховує доньку Софію та які цілі ставить перед собою.

Минулий рік багато чому навчив

- Ані, у 2020 році під час нашого інтерв'ю ви сказали: «Вчуся себе любити, цінувати та поважати». Навчилися?

- Насправді шлях любові до себе триває все життя. Ти вчишся, змінюєшся. Рік, який минув, багато чому мене навчив. Одна з моїх цілей на новий рік – стати кращою версією самої себе, я багато працюю на шляху до досконалості.

- Ви говорили, що початок пандемії провели у стресовій ситуації через скасування концертів. Чи вдалося вам звикнути до безперервного карантину і вийти з користю із ситуації?

- Я та людина, яка, незважаючи на обставини, завжди робить з лимону лимонад, тому використала цей час з користю. Записала новий альбом «Я жива», в який вилила всі свої емоції, почуття, переживання, що накопичились за довгий період.

Мені дуже приємно, що ті пісні, які з'явилися на світ у 2021-му, відгукнулися у серцях слухачів. Після виходу альбому я побачила багато реакції шанувальників на пісню «Стала сильней», відчула, скiльки людей пройшли подібний шлях від болі до стану, коли ти впевнено стоїш на ногах і можеш сказати, що для тебе це був важливий досвід.

- Складаєте списки та плани на новий рік чи не любите загадувати наперед?

- Безумовно, я така людина, яка планує своє життя. Але краще менше говорити про плани та більше діяти. Скажу лише: наступний рік обіцяє бути дуже насиченим – сумувати своїм глядачам я не дам. Будуть нові пісні, кліпи, цікаві проекти та неочікувані творчі тандеми.

- Що б ви побажали собі у новому році?

- Я бажаю собі, своїй родині і всім людям на Землі перш за все здоров’я. Як показали останні роки, здоров’я - це найважливіша основа нашого існування. Але здоров’я фізичне залежить від здоров’я внутрішнього, тобто емоційного і психічного. Все інше - це праця та вчинки самої людини. Треба робити хороші справи, не бажати нікому зла, вміти прощати, слідувати заповідям Бога - і тоді рік буде хорошим. Також бажаю собі творчої реалізації. Якщо людина не реалізована - вона нещасна. Бог дав мені талант, і він має слугувати людям.

У 2022 році співачка бажає собі творчої реалізаціії. Фото: instagram.com/anilorak

У 2022 році співачка бажає собі творчої реалізаціії. Фото: instagram.com/anilorak

Можливо, зроблю кавер рідною мовою

- До речі, альбом «Я Жива» - про сильну вольову жінку, яка пережила зраду. Багато артистів кажуть, що у період особистих драм вони стають продуктивнішими у творчості, бо хочеться виговоритися. У вас теж так?

- Саме так. Це відомий тезис, що творчі люди, артисти таким чином переносять свої переживання у мистецтво. Художник малює картину, йому стає краще, тому що передає за допомогою пензлика певні емоції, а люди потім дивуються, скільки болю чи радості зчитується з його творів. Я ж, як співачка, передаю емоції своїм голосом через пісні.

Але нічого не стоїть на місці, все змінюється. У платівці «Я Жива» дуже багато особистих переживань, це був певний етап мого життя. Що є наразі і що буде далі? Я на етапі перевтілення кожен день. Мені дуже цікаво жити, тому що є досвід і бажання дивувати саму себе. Я постійно вчуся чомусь новому та йду вперед незважаючи на те, що досягнуто вже стільки всього. Завжди хочеться добиватися чогось більшого, ніж є (усміхається).

- До альбому увійшов трек «Бачила» – перший за багато років українською мовою, чому були дуже раді ваші шанувальники на батьківщині. Чи є у планах запис альбому рідною мовою чи, можливо, альбом каверів/ремейків ваших хітів колишніх років?

- До речі, дуже цікава ідея. Можливо, я колись це зроблю. Скільки наразі всього змінюється і в подачі, і в аранжуванні. На той час, коли ці треки записувалися, це був актуальний звук. Сьогодні ж є більше можливостей для того, аби улюблені пісні могли зазвучати по-новому.

Що стосується україномовного альбому, для цього потрібно назбирати чимало пісень. Багато років я не випускала треків українською, тому що не було гідної пісні. Пісня «Бачила», на мій погляд, дуже чуттєва та лірична, одна з найпрекрасніших у новому альбомі. Я написала цю пісню у співавторстві і вважаю її прекрасним прикладом того, як повинна звучати українська музика сьогодні.

На концерті в Одесі люди стояли навіть у проходах

- Влітку ви вперше за 7 років виступили в Україні. Ваші шанувальники чекали на цей момент багато років. Які емоції концерт викликав у вас?

- Це були емоції щастя, радості і свята. Зустріч з моїми глядачами для мене завжди свято. Мої виступи на батьківщині були довгоочікуваними, але я не сподівалася, що відбудуться одразу два концерти з аншлагом. Мені здається, що якби було заявлено п’ять концертів, то ми б продали квитки на усі п’ять. Величезна черга людей стояла на вулиці, ми довго не виходили на сцену та чекали, аби всі могли зайняти свої місця. Деякі глядачі просто купували вхідні квитки, щоб потрапити всередину, та стояли у проходах. І це мене надзвичайно зворушило. Як і їхня любов довжиною у 25 років, яка, повірте мені, взаємна.

- Це питання ми вам ставимо під час кожного інтерв'ю і, як і раніше, сподіваємося на позитивну відповідь. Чи чекати від Ані Лорак всеукраїнського туру?

- Скористаюсь нагодою і відкрию вам секрет. Вже цього року ми з моєю командою порадуємо прихильників серією концертів по Україні з програмою The Best, на яких прозвучать хіти та нові пісні. Слідкуйте за інформацією на моїх сторінках у соцмережах та на офіційному сайті.

- Ви поїдете у тур з розширеною програмою The Best, яку представили в Одесі? Чи це буде оновлена програма? Чи чекати нам блок із українськими хітами?

- Це буде спеціальна оновлена програма The Best, наразі ми вдосконалюємо шоу, щоб здивувати навіть найвибагливіших глядачів. Обов’язково буде блок з українськими хітами, а також з новими піснями, які заплановані до виходу напередодні туру.

В серпні Ані Лорак дала два аншлагові концерти в Одесі. Фото: instagram.com/anilorak

В серпні Ані Лорак дала два аншлагові концерти в Одесі. Фото: instagram.com/anilorak

Софія змалечку знає, що вона королева

- Вашій доньці виповнилося 10. Чим захоплюється Софія? Вже у неї є на прикметі якісь професії, в яких вона хоче спробувати себе?

- Їй до вподоби театральна діяльність та акторство. Софія відвідує театральний гурток і отримує велике задоволення від того, що є можливість перевтілюватися у різних персонажів. Можливо, це і є її шлях, а можливо, все ще зміниться. Часто так буває, що спочатку цікавляться чимось одним, потім - іншим.

Мені подобається, що вона росте доброзичливою і відкритою до світу дівчинкою, любить спілкуватися з однолітками і наразі навіть веде свій блог. Мені хочеться, аби вона вчилася спілкуватися, відчувати цей світ самостійно. Звісно, батьки мають бути поруч, але вони не можуть простеляти дитині доріжку скрізь. Вона сама має обрати свій шлях і йти ним.

- У 2016 році ви вперше вивели її на сцену та виступили разом в Америці. Чи чекати нам нових спільних виступів?

- Я не бачу, щоб Софію приваблювала естрадна діяльність та професія співачки. Нині її все ж таки більше цікавить театральна сцена. Хоча нещодавно у нас був такий досвід, ми разом співали на сцені. Вона відвідує уроки вокалу, їй подобається. Що з того вийде, покаже час. Скрізь треба працювати. Поки що мені важко сказати доньці, що повинна бути дисципліна, аби чогось досягти. Наразі вона проживає своє радісне дитинство.

Я не ставлю їй якихось рамок. Що таке кар’єра? Кар’єра - це перш за все дисципліна, працездатність. Якщо дитина з малих років займається своєю кар'єрою, то, ймовірно, в неї вже не може бути дитинства, як у інших дітей. Так було у мене свого часу. Важливо, щоб дитина проживала всі етапи свого життя.

- Софія активно користується Інстаграмом та Tik Tok. Ваш профіль у згаданих соцмережах, як і у більшості артистів, більше професійний, ніж особистий. Стежите за контентом, який донька публікує? Ви у цьому питанні сувора мама?

- Я намагаюся слідкувати за тим, що вона публікує і за ким їй подобається спостерігати в соцмережах. Але не завжди виходить. В цьому питанні вона більш самостійна (усміхається). Звісно, вона робить якісь помилки, і я їй про це кажу. Якщо дитина не навчиться робити свої власні помилки, вона не навчиться жити. Мені здається, що за будь-якою помилкою стоїть досвід.

Самовираження - це особистий шлях кожної людини, важливо бути собою. Я не хочу зламати у доньці щось цінне як в особистості. Як у нас часто буває: батьки мріють стати кимось, але в них не виходить, і потім дитина повинна відпрацьовувати за двох, хоча насправді цього і не прагне.

- Софія часто бачиться з батьком, Муратом?

- Коли батьки повністю включені у виховання дитини, вона не відчуває відсутності кого із них. Дитина знає, що тато і мама її люблять. У нас, здається, є інший момент – донька росте в абсолютній любові, її задаровують, залюблюють, вона змалечку знає, що вона – королева. Можливо, треба бути трохи суворішими.

Головний приклад, який батьки мають дати дитині, – ставитися один до одного з повагою незалежно від того, разом вони чи ні. Виховання в атмосфері чесних і відвертих стосунків – ключ до здорової психіки дитини.

У Києві Софія обожнює Ботанічний сад, у захваті від лялькових театрів. Вона киянка, народилася в Києві і дуже любить свою Батьківщину.

Кароліна зізнається, що Софію змалечку задаровують та залюблюють. Фото: instagram.com/anilorak

Кароліна зізнається, що Софію змалечку задаровують та залюблюють. Фото: instagram.com/anilorak