Завантажити ще

Найсексуальнішим діячем культури в Україні визнали 59-річного поета, Жадан та Хливнюк програли

Найсексуальнішим діячем культури в Україні визнали 59-річного поета, Жадан та Хливнюк програли
Фото: facebook.com/zolotyylifon

Найсексуальнішим українським культурним діячем 2021 року визнано 59-річного поета Юрія Іздрика. Він очолив рейтинг мережевої премії "Золотий Ліфон". Про це засновники "Призу жіночих симпатій" повідомили 14 грудня на сторінці "Ліфона" у Фейсбуці.

Минулого року Іздрик здивував читачів відвертою оголеною фотосесією для збірки віршів Naked One. Організатори премії наголосили, що читати вірші було складно, не відволікаючись на еротичні знімки.

"Автор Тієї Самої Книги, яку ми не змогли прочитати. Щоразу відволікалися на ілюстрації. Еротична фотосесія, що позбавила сну всіх нас. Не повторюйте у реальному житті! Бо це неповторне. Абсолютне прийняття кожного сантиметра свого тіла. Цьому еротичному магнетизмові неможливо чинити опір. Але це не лише про тіло. Чоловік, який відчуває Жінку, вміє бачити та любити. Чоловік, який збуджує своєю повагою до жінки, думками та метафорами", - пишуть про Юрія Іздрика організатори "Золотого Ліфону".

Поет у соцмережах тепло подякував за таку честь.

"Друзі, безсоромно під'юджуючи, вітають із премією "Золотий ліфон". Ну що сказати... Е-ех, дівчатка, де ви були, коли тато був молодий і спритний? Але все одно приємно. Спасибі вам, дорогі (йдучи човгаючою ходою, рушає за лаштунки пити кефір та полоскати вставні щелепи)", - написав Іздрик.

У минулі два роки рейтинг очолював поет Сергій Жадан. Цього року йому відвели чи то почесне друге місце (за логікою - оскільки опублікували пост про нього передостаннім, але про присвоєння "Срібного Ліфона" там нічого не йшлося), чи то просто вивели за дужки і ввели в пантеон богів. Втім, із тексту зрозуміло, що звання переможця за харківським літератором закріпили б довічно, але тоді захід втрачає сенс.

- Зібравши два "Золоті Ліфони", які він урочисто обіцяв передати до Харківського літмузею, Сергій Жадан цього року вважав за краще дати дорогу молодим. Його підтримали шанувальниці, і зі скрипом серця під чорним мереживом своїх ліфонів голосували за інших. Але це великий виклик – взагалі знайти інших, коли ми маємо Жадана, – зазначили дівчата-організатори.

Загалом на премію номінували 106 осіб. Середній вік двадцятки найсексуальніших – 45 років (Іздрик та Андрухович значно підвищили цей показник). У ТОП-10 за підсумками 2021 року гола, окрім Іздріка, потрапили фронтмен «Бумбокса» Андрій Хливнюк, музикант Олександр Положинський, фронтмен ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта, вокаліст гурту «Тартак» Сергій Строян, лідер гурту Kozak System Іван Леньо, актор та кінорежисер Ахтем Сеітаблаєв, письменник та художник Іван Семесюк, мандрівник, відеоблогер Валерій Маркус, письменник Юрій Андрухович. Як казали класики, страшно вузьке їхнє коло (або засновники премії вірні своїм кумирам): Жадан, Семесюк, Сеітаблаєв, Леньо, Андрухович та Положинський фігурували й у минулорічному ТОП-10.

Традиційно серед претендентів згадується і група "Хаммерман знищує віруси". Проте учасники ХЗВ повідомили організаторам премії, що "королі не змагаються".

Почесну "бронзу" отримав Леньйо.

- На концертах KOZAK SYSTEM хочеться лише одного – бути акордеоном на оголених грудях нашого 3-го найсексуальнішого творця Івана Леньо. Після слів у пісні "Твоя порядність така спокуслива" урочисто знімаємо бронзовий ліфон, - прокоментували своє рішення організатори.

«Золотий ліфон» – напівжартівлива нагорода для найсексуальніших українських культурних діячів. Її заснували у 2019 році. Найсексуальніших чоловіків визначає журі із шести дівчат, серед яких журналістки, художниці та копірайтери.