18 сiчня
Завантажити ще

Помер російський та український кінопродюсер, актор Марк Рудінштейн

Помер російський та український кінопродюсер, актор Марк Рудінштейн
Фото: ru.wikipedia.org/Svklimkin

Російський кінопродюсер, уродженець Одеси Марк Рудінштейн помер у віці 75 років. Про це ввечері 5 грудня РІА Новини повідомила його дружина Наталія та подякувала за співчуття.

17 листопада ЗМІ повідомили, що Рудінштейн потрапив у реанімацію в Москві через серцевий напад.

Марк Рудінштейн – засновник російського кінофестивалю "Кінотавр". Він народився в Одесі 7 квітня 1946 року. 1995 року був генеральним продюсером кінофестивалю "Золотий Дюк" в Одесі.

Першу вищу освіту Рудінштейн здобув у Ленінградському державному університеті (нині Санкт-Петербурзький державний університет). Також Рудінштейн навчався у Театральному училищі (нині інститут) імені Щукіна, у 1980-х був директором естрадних програм "Росконцерту".

1991 року національний фестиваль "Кінотавр" очолив разом з актором та режисером Олегом Янковським. Також він був президентом фестивалю та генеральним продюсером.

У 2005 році Марк Рудінштейн передав права на проведення фестивалю ще одному уродженцю України, продюсеру Олександру Роднянському та російському продюсеру Ігорю Толстунову.

Рудінштейн також виконав близько 30 ролей. У фільмі Янковського “Приходь на мене подивитися” (2001) зіграв чоловіка з коробкою шампанського, у стрічці “Курортний роман” (2001) – Григорія Марковича, у серіалі “Кухня 5” (2015) – м'ясного олігарха Давида Михайловича.