20 сiчня
Завантажити ще

Померла бабуся Івана Урганта – знаменита акторка Ніна Ургант

Померла бабуся Івана Урганта – знаменита акторка Ніна Ургант
Фото: kino-teatr.ru\кадр із фільму Білоруський вокзал

У Санкт-Петербурзі померла радянська та російська актриса театру та кіно Ніна Ургант. Про це 3 грудня повідомило пітерське видання " Фонтанка " із посиланням на пресслужбу Маріїнського театру, де служила актриса.

Ніна Ургант знялася більш ніж у 70 фільмах. Вона відома за ролями у фільмах «Білоруський вокзал», «Мати та мачуха», «Сини йдуть у бій», «Я родом із дитинства». Її син – актор Андрій Ургант, онук – відомий російський телеведучий Іван Ургант. Одружена актриса була тричі.

Народилася Ніна Ургант 4 вересня 1929 року у місті Лузі Ленінградської області. Тут, на південному заході області, на той час мешкало чимало естонців; обрусілим естонцем був її батько - Микола Ургант, який одружився з Марією - матір'ю Ніни. Батько майбутньої актриси був офіцером, тож сім'я кочувала з міста до міста.

Коли почалася війна, дівчинці було 11 років. Після звільнення від фашистів Даугавпілса (куди перед війною переїхала сім'я) Ніна Ургант повернулася до школи. Брала участь у шкільних концертах, читала вірші, грала на гітарі та співала пісні воєнних років, заслуживши прізвисько «Нінка-артистка». Після закінчення школи вона, витримавши великий конкурс, вступила до Ленінградського театрального інституту імені Островського. Після закінчення інституту рік прослужила в Академічному театрі імені Волкова в Ярославлі, де зайняла місце провідної ліричної героїні. З 1954 року - актриса Ленінградського театру імені Ленінського комсомолу.

З 1962 року стала працювати в Ленінградському академічному театрі драми імені Пушкіна (Олександринський театр), де прослужила десятки років і зіграла понад 30 ролей.

Ніна Ургант почала зніматися в 1955 році - це була роль Оленьки в "Приборкувачка тигрів". А свою останню роль у кіно вона зіграла у 2008 році – це була картина Олексія Козлова «Азіат». У 2014 році актриса зізналася, що страждає на хворобу Паркінсона.

Ніна Ургант – лауреат Державної премії СРСР, спеціального призу Венеціанського кінофестивалю за роль у картині «Вступ» та російської театральної премії «Золота маска». Народне кохання та визнання актрисі принесла роль медсестри Раї у "Білоруському вокзалі", але сама вона вважала кращою саме роль матері робітничого хлопця Володі у "Вступі".

Про місце та час прощання з Ніною Ургант у театрі повідомлять додатково.