Завантажити ще

«Дитяче Євробачення 2021»: на Суспільному відповіли про дискваліфікацію учасниці і підтримку переможниці

«Дитяче Євробачення 2021»: на Суспільному відповіли про дискваліфікацію учасниці і підтримку переможниці
Фото: junioreurovision.tv

Суспільне допоможе в підготовці Усенко до конкурсу

«Дитяче Євробачення 2021» відбудеться 19 грудня в Парижі. Представляти Україну на конкурсі буде 14-річна Олена Усенко з Білої Церкви. Дівчина перемогла в національному відборі, набравши найвищий бал як від журі, так і від глядачів, отримавши в загальній сумі 63 бали.

- Голосування журі проходило під час прямої трансляції фіналу. Кожен член журі виставив кожному з фіналістів бали від 1 до 11, вищий бал дорівнює фактичній кількості фіналістів. Член журі міг поставити певний бал тільки один раз. Сума балів журі для кожного фіналіста була оголошена ведучим і виводилася на екран в порядку виступів фіналістів. Онлайн-голосування проходило на сайті junior.eurovision.ua, - розповіли «КП в Україні» в прес-службі Суспільного. - Суспільне забезпечує переможцю нацвідбору переліт, проживання, виробництво офіційного відео на конкурсну пісню і сценічну постановку.

Про дискваліфікацію Анжеліни Макфарлейн

Втім, за день до фіналу трапився неприємний інцидент: з конкурсу знялася Анжеліна Макфарлейн/RREALINA. Таким чином на сцену нацвідбору вийшло 11 фіналістів замість 12-ти. За інформацією порталу muzvar.ua, Анжеліну дискваліфікували, оскільки автор її пісні відмовився передати права Суспільному. За викуп прав він нібито хотів отримати 10 тисяч доларів.

У прес-службі Суспільного «КП в Україні» розповіли, що ознайомили кожного учасника з Положенням про національний відбір на участь у Дитячому пісенному конкурсі Євробачення - 2021.

- Зокрема, в документі зазначено, що учасник, який проходить у фінал національного відбору, повинен укласти договір, за яким він (вона) надає Суспільному фонограму, а також права на використання виконання і фонограму під час виступу в фіналі і для поширення запису виступу. Також цим Положенням рекомендується, щоб учасник брав участь у процесі написання слів і музики пісні. При цьому учасник може отримувати допомогу від дорослих (професіоналів або інших осіб) - це завжди залишається на розсуд виконавця. За яких умов йому або їй надається допомога в написанні пісні - справа особиста, і ми, як Суспільний мовник, ніколи не втручаємося у творчий процес співпраці між виконавцями і авторами музики і слів. На першому етапі відбору батьки надають Суспільному гарантії того, що вони дотримуються усіх умов Положення, - сказали нам в прес-службі.

Як пояснюють на Суспільному, укладення договорів про авторські права на пісню відбуваються перед фіналом відбору, враховуючи вимоги Європейської мовної спілки:

- На жаль, на момент підготовки до фіналу Анжеліні не вдалося отримати згоду від автора пісні на її використання в фіналі нацвідбору і на міжнародному конкурсі відповідно до правил Європейської мовної спілки. Зазначимо, що Анжеліна - яскрава і сильна співачка, сподіваємося, в майбутньому вона спробує свої сили вже в пісенному конкурсі Євробачення.

Всього в цьому році на участь у нацвідборі було подано 118 заявок. У складі журі були співачка, представниця України на «Євробаченні-2010» ALYOSHA, телеведучий і продюсер Ігор Кондратюк, музикознавець Люба Морозова, головний редактор Karabas Live, журналіст Ігор Панасов, представник України на «Дитячому Євробаченні 2020» Олександр Балабанов.

Новини по темі: Париж Пісні конкурс