28501
0
26 лютого
Завантажити ще

Помер "прадід українського балету", який змінив життя Олександра Стоянова

Помер
Фото: esu.com.ua

Прима-балерина Катерина Кухар повідомила про смерть "прадідуся українського балету" - балетмейстера і Народного артиста України Володимира Денисенка. Артистові було 88 років, причина смерті не уточнюється. Кухар розповіла в інстаграмі, що педагог, який виховав багатьох зірок, помер увечері 21 жовтня. Для Катерини це стало другим шоком за вечір - після мінування театру в Дніпрі, де вони з Олександром Стояновим повинні були танцювати "Шахерезаду".

- Плеяду майстрів балетного мистецтва України покинув Народний артист України - Володимир Денисенко. Володимир Андрійович виховав не одне покоління видатних артистів, які танцюють по всьому світу - у нього було 34 випуски і 318 випускників, і для кожного він був прадідом українського балету. Останній з могікан, - вшанувала пам'ять балетмейстера Кухар.

Для чоловіка балерини Олександра Стоянова Денисенко, за його визнанням, був більше, ніж педагогом.

- Людина з великої літери, який змінив все моє балетне життя. Навіть не так! Володимир Андрійович той, завдяки якому я полюбив балет і є тим, ким є. Він був біля витоків мого нового етапу в житті. Завдяки йому я почав розуміти балет, усвідомив його цінність і залишився в цій професії, з великою любов'ю і бажанням максимально працювати над собою в прискореному темпі. Він мій і всіх наших - балетний дідусь. І так буде завжди! - з вдячністю написав Стоянов.

Володимир Андрійович Денисенко - значна фігура в світі українського балету. Шанувальникам цього мистецтва Денисенко запам'ятається як видатний танцюрист, виконавець, балетмейстер і вчитель. Закінчив Московське хореографічне училище, танцював в Харківському театрі опери і балету. З 1964 року він викладав класичний танець в Київському хореографічному училищі. Серед його учнів - Олександр Стоянов, Максим Мотков, Михайло Пєтухов, Микола Прядченко, Вадим Писарєв, Сергій Бережний та інші.

Раніше повідомлялося, що в червні 2021-го у віці 91 рік помер легендарний український хореограф Григорій Чапкіс. Також ми писали про те, що в Дніпрі помер провідний хореограф місцевого театру опери та балету Дмитро Омельченко.