23 сiчня
Завантажити ще

У Москві померла «український соловей» Бела Руденко

У Москві померла «український соловей» Бела Руденко
Фото: кадр з відео

Українська та радянська оперна співачка, заслужена артистка України Бела Руденко померла в середу, 13 жовтня, в Москві. Про її смерть повідомив російський критик Андрій Плахов у Фейсбуці.

Бела Руденко - уродженка селища Боково-Антрацит (нині - місто Антрацит) Луганської області Української РСР. Володіла лірико-колоратурним сопрано. Дебютувала у 1955 році на сцені Одеського театру опери і балету. З 1956 року була солісткою Київського театру опери і балету ім. Т. Шевченка. У 1960 році після блискучого виступу на Декаді українського мистецтва в Москві співачці присвоїли звання народної артистки СРСР. На той момент їй було 27 років.

У 1973-1988-х роках була солісткою оперної трупи Державного академічного Великого театру. Виконувала партії в операх "Руслан і Людмила" і "Іван Сусанін" Михайла Глінки, "Севільський цирульник" Джоаккіно Россіні, "Ріголетто" і "Травіата" Джузеппе Верді, "Царська наречена" і "Садко" Миколи Римського-Корсакова, "Іоланта" Петра Чайковського.

Виступала в оперних театрах Франції, Великобританії, Італії, Швеції, Японії, Канади, США, виконувала концертні та камерні програми в СРСР і за кордоном. Завершила сольну кар'єру у 1992 році, після чого очолила Фонд розвитку Великого театру. Проживала у Москві.

З 1977-го по 2017 рік викладала у Московській державній консерваторії імені П. І. Чайковського.

Новини по темі: Втрати