Завантажити ще

Євген Євстигнєєв: Артистів, що кинулися в політику, зрозуміти не можу

Євген Євстигнєєв: Артистів, що кинулися в політику, зрозуміти не можу
Фото: globallookpress.com

Великий актор народився 9 жовтня (1926 - 1992). Згадуємо яскраві цитати з його мемуарів і інтерв'ю.

  • «Мої батьки - робітники. Тато в мене металіст, мама у мене фрезерувальник, я сам слюсар. Я займався в самодіяльності, був піонервожатим, грав в джазі, так що у мене була якась схильність до того, щоб зайнятися цією справою. Але якоїсь визначеності в цьому не було. І так сталося, що мене випадково запросив директор [театрального] училища вчитися, побачивши мене в джазі. Я багато чого не розумів, і взагалі ця область була для мене абсолютно незнайома, я працював на заводі, і раптом потрапив в абсолютно іншу середу. [Але] я захопився і з тих пір не можу відчувати себе інакше, як тільки актором, і не маю наміру нічим іншим займатися, крім цього ».
  • «Я перш за все цікавий. І хоча всіх людей любити неможливо, інтересу до них художник втрачати ніколи не повинен. Це перша моя заповідь ».
  • «Гамлет - шалено цікава і підступна роль. Мудрість восьмидесятирічного старого і легкість юнаки. Її, напевно, ще ніхто не зіграв блискуче ».
  • «Нас розбестили, змушуючи співпереживати різним національно-визвольним революціям за океаном, вимагаючи співчуття безробітним і знедоленим десь в Америці або на Кубі. При цьому реальне людське страждання було розлито буквально поруч - в який-небудь вимерлої російському селі, старої московській комуналці, на вокзалі, в будинку для літніх людей ».
  • «Артистів, що кинулися в політику, взагалі зрозуміти не можу. Наша професія дозволяє зі сцени або з екрана сказати куди більше і, головне, проникнення, ніж з трибуни ».
  • «Для себе я виробив правило: не ходити з простягнутою рукою, ні від кого не чекати похвал - ні від глядачів, ні від колег».
  • «По-моєму, роль - привід розповісти людям щось, їм, по суті, дуже знайоме, але непомічене».
Новини по темі: Радянське цитати Актори