28 листопада
Завантажити ще

Королева Єлизавета II вперше вийшла в люди з тростиною

Королева Єлизавета II вперше вийшла в люди з тростиною
Фото: Пул через REUTERS

Королева Великобританії Єлизавета II 12 жовтня прийняла участь в вдячній службі у Вестмінстерському абатстві в Лондоні. У церкві глава королівської сім'ї з'явилася, спираючись на ціпок при ходьбі. Про участь Єлизавети II в заході повідомляє Daily Mail, відзначаючи, що це перший випадок, коли 95-річна королева була помічена з тростиною на офіційному публічному заході, використовуючи її "для комфорту".

Служба проводилася з нагоди сторіччя Королівського британського легіону - благодійної організації, яка допомагає ветеранам збройних сил. Єлизавета, яка є покровителем цієї благодійної організації, з'явилася на службі в супроводі принцеси Анну.

Відзначається, що королева увійшла до церкви не через головний вхід, а більш коротким шляхом, з південного боку будівлі. Журналісти припустили, що у Єлизавети II з'явилися проблеми з ходьбою, проте Букінгемський палац відмовився давати коментарі щодо здоров'я королеви.

95-річна Єлизавета II вперше скористалася тростиною

95-річна Єлизавета II вперше скористалася тростиною

У 2003 і 2004 роках Єлизавету II вже бачили з тростиною на публіці на двох заходах. Однак тоді паличка була потрібна їй після перенесеної операції на коліні. Видання зазначає, що сьогодні королева вперше використовувала тростину «для комфорту» - і, хоча не було вказано ніяких конкретних медичних причин, вхід в абатство міг вплинути на її рішення, тому що він вимощений бруківкою і нерівний.

Королеві вручили тростину після того, як вона вийшла з лімузина, і, здавалося, вона рухалася вільно, поки йшла до свого місця для початку служби. Єлизавета II знову використовувала паличку, коли йшла. Експерти, опитані Daily Mail, схиляються до висновку, що це не класична медична тростину для літніх людей, а скоріше трекинговая палиця для пішої ходи.

Раніше повідомлялося, що в пресу потрапив детальний план похорону Єлизавети II. Також ми писали про те, що королева прекрасно володіє не тільки тростиною, але і шаблею - за допомогою неї монарша особа розрізала торт на прийомі на честь лідерів "Великої сімки".

В цьому році королева Великобританії Єлизавета II овдовіла. Її чоловік, герцог Единбурзький Філіп, помер 9 квітня у віці 99 років. Він не дожив до ювілею два місяці. Через жалобу Єлизавета II вісім днів не підписувала нові закони. Королева і герцог прожили разом 73 роки - це найтриваліший шлюб в історії англійської корони.