Завантажити ще

Дмитро Карпачов пояснив, що робити, якщо дитина слухає Моргенштерна

Дмитро Карпачов пояснив, що робити, якщо дитина слухає Моргенштерна
Фото: instagram.com/karpachoff

Український психолог і телеведучий Дмитро Карпачов відповів на питання підписниці з приводу виховання десятирічного сина. Матері не подобається, що хлопчик слухає російського репера Моргенштерна. Карпачов висловився на цю тему в інстаграмі. Для початку пояснив, чому батьки не люблять Моргенштерна.

- Вся справа в текстах. Алішер в треках розповідає про свої непристойні пригоди. Нецензурні рядки стають мемамі. Діти їх повторюють. Його скрізь показують, він на слуху. А ще він б'є рекорди за скачуваннями і прослуховуваннями. Кліпи набирають мільйони переглядів, - пояснив Карпачов.

Далі психолог відповів на питання, чому дітям подобається Моргенштерн.

- Ритмічна музика, під яку хочеться танцювати. Нехитрий зміст текстів. Так, в принципі, і все. Діти юного віку навряд чи дивляться на нього, як на особистість. Важливий драйв. До того ж Алішер взаємодіє зі своїми слухачами: прямі ефіри, гіви, відеоролики. Інтерактивність - важливий "гачок" для дитячої та підліткової аудиторії, - розповів психолог.

Карпачов відповів і тим, кого турбує, чи виросте дитина нормальною, якщо слухає Моргенштерна.

- Вся справа в класичному конфлікті батьків і дітей. Час змінюється, змінюються й орієнтири, культура. У кожного покоління будуть свої зірки, яких ненавидять батьки. "Красная плесень", кліпи Брітні Спірс, весь російський реп початку нульових, Amatory... У юному віці хочеться слухати музику з ухилом в протест. Це пов'язано з гормональними і фізіологічними змінами. Вік такий. У когось в більший, у когось в менший бік. Чи виросте дитина нормальною, залежить більше від батьків, а не від музики, що вона слухає. І до речі, музичні переваги закладаються саме батьками. І тільки потім (під впливом суспільства) можуть змінюватися, - вважає Дмитро.

Психолог порадив, як діяти, якщо вас не влаштовують музичні уподобання чада.

- У ваших силах - влаштовувати музичні вечори і включати улюблені пісні. Показувати дитині різноманіття музичного світу. Якщо міркувати глобально, то на життя і вчинки дітей в майбутньому впливають здебільшого батьки і відносини з ними. Тому не перевіряйте їх історії прослуховування пісень, а краще поговоріть про те, як пройшов день. Буде корисніше, - підказав Карпачов.

ДО РЕЧІ

Моргенштерн в червні відповів батькам, яких турбує те, що його пісні слухають діти. Він порадив їм взяти відповідальність за виховання на себе.

- Все, що ви бачите - це образ, ліричний герой. Так, він про це співає, але в житті він навряд чи це робить. Чому я повинен пояснювати це вашим дітям? У тому, що вони виростуть долбо * бами, винен не я, а ви. Або виховуйте їх, або продовжуйте далі кричати, який поганий Моргенштерн, а на дітей своїх х * й забийте, - сказав репер.

ДОВІДКА

Дмитру Карпачову 42 роки. Відомий як психолог і ведучий телешоу з соціальним ухилом: "Кохана, ми вбиваємо дітей", "Детектор брехні", "Вагітна у 16", "Дочки-матері", "Врятуйте нашу сім'ю".