Завантажити ще

Жовтий COVID-сертифікат в Україні діятиме лише 30 днів

Жовтий COVID-сертифікат в Україні діятиме лише 30 днів
Фото: REUTERS.

Термін дії жовтого COVID-сертифікату в Україні скорочено з чотирьох місяців до одного. Про це сьогодні. 24 листопада, на засіданні Кабміну  повідомив голова МОЗ України Віктор Ляшко.

- Змінено термін дії жовтого сертифікату, що підтверджує щеплення однією дозою вакцини. Він становитиме 30 днів, раніше це було 120 днів, - зазначив міністр.

В Україні на даний момент діють "жовтий" (при введенні однієї дози вакцини) та "зелений" (при завершенні курсу вакцинації) COVID-сертифікати. Термін першого раніше становив 4 місяці (120 днів), другого - 1 рік.

Цікаво, що раніше в МОЗ до межі спростили вакцинацію, практично скасувавши регламентовані інтервали між першою та другою дозою вакцини (тепер їх дотримання не є обов'язковим). Зелений сертифікат тепер отримують усі люди, незалежно від того, зробили вони друге щеплення раніше чи пізніше за визначений термін (або вчасно). Новий термін дії жовтого сертифіката на практиці означає, що тягти з другою дозою більше місяця не можна.

Однак є ще одна колізія: в Україні навіть рекомендований інтервал між введенням першої та другої доз вакцини AstraZeneca становить від 4 до 12 тижнів (з чого, певне, виходили раніше, визначаючи термін дії жовтого сертифікату). На засіданні уряду Ляшко окремо не роз'яснював, чи нове рішення означає, що українцям, які вакцинуються AstraZeneca, "жовтий" сертифікат все одно анулюють через 30 днів.

Раніше повідомлялося, що в ЄС хочуть встановити єдиний термін дії сертифікатів COVID з урахуванням бустерних щеплень. Також ми писали про те, що понад 600 тисяч українців, за даними МОЗ на середину листопада, ще не отримали своєї другої дози вакцини проти коронавірусу, незважаючи на те, що час її введення вже настав.