26 жовтня
Завантажити ще

Обов'язкова вакцинація в Україні: з'явився розширений список професій. Кому готуватися до щеплення

Обов'язкова вакцинація в Україні: з'явився розширений список професій. Кому готуватися до щеплення
Фото: МОЗ України.

МОЗ України розширить перелік професій і працівників організацій, які підлягають обов'язковій вакцинації проти COVID-19. Про це 13 жовтня на своїй сторінці в фейсбуці повідомила пресслужба МОЗ України.

Крім того, проект змін до наказу за підписом гендиректора Директорату громадського здоров'я та профілактики захворювань МОЗ Ірини Руденко опублікований на сайті Федерації профспілок України.

Проект наказу передбачає, що обов'язковій вакцинацій проти COVID-19 підлягають працівники:

  • підприємств, установ і організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади;
  • установ і закладів, які надають соціальні послуги, установ захисту прав дітей, реабілітаційних установ;
  • підприємств, установ і організацій, включених до переліку об'єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави.

У пояснювальній записці до проекту наказу йдеться, що таким чином число вакцинованих в Україні має значно збільшитися. Це допоможе країні поліпшити ситуацію з коронавірусом.

Що було раніше

7 жовтня МОЗ затвердило первинний список професій або організацій, представники яких підлягають обов'язковій вакцинації проти COVID-19. Наказ набирає чинності через місяць з дня публікації - тих, хто не імунізується протягом цього періоду, відсторонять від роботи без збереження зарплати.

На даний момент в переліку - співробітники центральних органів виконавчої влади та їх територіальних органів, співробітники місцевих державних адміністрацій та їх структурних підрозділів, а також педагоги навчальних закладів будь-якого рівня освіти (від дитсадків до університетів), акредитації і форми власності.

Раніше в країні ввели привілеї для вакцинованих. Також повідомлялося, що в Україні хочуть дозволити вакцинацію дітей від 12 років від COVID-19 препаратом Pfizer.