Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
13 квiтня
Завантажити ще

Штам коронавірусу "Кракен" вже охопив чотири регіони України

Штам коронавірусу

Новий варіант коронавірусу "Кракен" вже виявлено в Одеській, Сумській, Закарпатській та Тернопільській областях. Про це повідомляє пресслужба Центру громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я.

- Завдяки секвенуванню ми підтверджуємо, що варіант Omicron XBB.1.5 циркулює вже на території 4 областей: Сумської, де був перший пацієнт, Закарпатської, Тернопільської та Одеської. Робота лабораторії триває постійно: нам удалося зробити вже майже тисячу секвенувань, - зазначено у повідомленні.

Як зазначили у відомстві, така ситуація була очікуваною, оскільки кожна нова мутація коронавірусу витісняє попередню.

- Сам собою Omicron хоч і переноситься легше, проте здатний передаватися швидше. Це додатково навантажує медичну систему. Щоб захистити себе та своїх близьких, потрібно вакцинуватися та робити бустерні щеплення, - каже начальник відділу епіднагляду ЦОЗ Оксана Кошалко.

Штам "Кракен" є злиттям двох різновидів раніше відомого штаму "Омікрон". Він відрізняється високою активністю зв'язування вірусу з клітинами людини, що робить його набагато заразнішим. Перший випадок захворювання на штам коронавірусу "Кракен" був виявлений у Сумській області в середині січня. Відомо, що захворілий не був вакцинований від вірусу.