25 травня
Завантажити ще

ВООЗ: Пандемія коронавірусу залишається глобальною надзвичайною ситуацією

ВООЗ: Пандемія коронавірусу залишається глобальною надзвичайною ситуацією
Фото: Томас Пітер/REUTERS

Всесвітня організація охорони здоров'я подовжила офіційний статус пандемії COVID-19 як "глобальної надзвичайної ситуації". Відповідну заяву опубліковано на сайті організації.

- Комітет погодився з тим, що COVID-19 залишається небезпечним інфекційним захворюванням, здатним завдати істотної шкоди здоров'ю та системам охорони здоров'я, - йдеться у повідомленні.

У той же час надзвичайний комітет ВООЗ визнав, що пандемія наближається до "точки перелому", коли вищий рівень імунітету може знизити смертність, пов'язану з вірусом.

- Комітет визнав, що пандемія COVID-19, можливо, наближається до критичної точки. Досягнення вищих рівнів популяційного імунітету в усьому світі шляхом інфекції та/або вакцинації може обмежити вплив SARS-CoV-2 на захворюваність та смертність, але немає жодних сумнівів у тому, що цей вірус залишиться постійним патогеном у людей та тварин протягом усього життя, - наголосили в організації.

Експерти зазначили, що усунення вірусу з резервуарів людини та тварин малоймовірне, але пом'якшення його руйнівного впливу на захворюваність і смертність є досяжним і має залишатися пріоритетною метою для світу. У зв'язку з комісія порекомендувала країнам продовжити вакцинацію населення, покращити епіднагляд за хворобами, підтримувати сильну систему охорони здоров'я, щоб уникнути "циклу паніки-зневаги", продовжити боротьбу з дезінформацією, а також скоригувати заходи з міжнародних поїздок на основі оцінки ризиків.