31 березня
Завантажити ще

В Україні прогнозують появу нового штаму коронавірусу з Китаю

В Україні прогнозують появу нового штаму коронавірусу з Китаю
Фото: pixabay.com

Голова Комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медстрахування Михайло Радуцький повідомив, що Україна не подолала COVID-19 та щоденно фіксується до семи тисяч нових випадків. Крім того, є велика можливість швидкої появи в країні нового штаму ковіда, який зараз активно поширюється в Китаї. Про це він сказав у ефірі телемарафону.

- На жаль, ми не подолали ковід. На жаль, люди хворіють. Ті, хто звертається за тестуванням... Іноді до шести, семи тисяч за добу ми виявляємо нових випадків ковіда. На жаль. Ми сьогодні бачимо дуже погані новини із Китайської Республіки, де новий штам уже поширюється. І дивлячись на те, що як раніше після Китаю цей штам з'являвся в Європі, повинні розуміти, що до нас він теж прийде, - сказав Радуцький.

Причиною зростання кількості випадків коронавірусної хвороби депутат назвав те, що "багато людей на фронті, багато людей на окупованих територіях, і вони зараз не мають можливості тестуватися".

Водночас Радуцький зазначив, що МОЗ спільно з міжнародними партнерами забезпечило ліками прямої дії проти ковіда українські регіони.

- Тому сьогодні нашим лікарям легше, ніж два роки тому, боротися з цією недугою. Але я все-таки не забував би про правила соціальної дистанції. Я розумію, що маски сьогодні це вже не дуже реально, але хоча б соціальна дистанція, обробка рук це нікому не завадить. І не лише від ковіда, - наголосив він.