21 березня
Завантажити ще

Українських полярників на "Вернадському" вакцинували від СOVID-19

Українських полярників на
Фото: facebook.com/AntarcticCenter

Українські полярники на станції "Академік Вернадський" щепилися першою дозою вакцини від COVID-19 Комірнаті (Пфайзер). Препарат для учасників експедиції надало Міністерство охорони здоров'я України, а в Антарктиду доправив наш криголам "Ноосфера", що прибув туди 30 березня, повідомляє Національний антарктичний науковий центр.

Під час транспортування було дотримано всіх норм холодового ланцюгу. Так, на судні вакцини зберігали у морозильній камері, що працює в режимі -78 градусів за Цельсієм. За нормами пильно стежив лікар “Ноосфери”.

Наразі щеплення отримали 12 зимівників, що вже майже рік пропрацювали на станції й найближчим часом повертатимуться додому. Коли вони їхали в експедицію в березні 2021 року, процес вакцинації в Україні тільки починався, тож ніхто з них не встиг щепитися від COVID-19.

- Ми щиро вдячні МОЗ за надані вакцини й турботу про нас. Тепер ми зможемо повертатися додому більш захищеними. Це дуже важливо для кожного зимівника, адже наша дорога в Україну проходить через півсвіту, а після року в Антарктиді, без зовнішніх контактів, наш імунітет має значно меншу здатність протистояти вірусам, – зазначив керівник 26-ї Української антарктичної експедиції Богдан Гаврилюк.

Інформація про вакцинацію вже надійшла в Україну, у відповідний медичний підрозділ в Одесі, та внесена в базу.

- На жаль, COVID-19 нікуди не зник. Українці продовжують хворіти, і наразі заразитися на нього стало ще легше. Крім того, через війну не в усіх хворих є доступ до необхідної медичної допомоги,- повідомили у Міністерстві охорони здоров'я України.

У відомстві додали, що в Україні продовжують працювати пункти вакцинації від COVID-19 у закладах охорони здоров’я на територіях, де не відбуваються бойові дії. Для того, щоб зробили базовий курс вакцинації або отримати бустерну дозу, треба зателефонували до найближчої поліклініки та записатися на щеплення.

Фото
Фото
05 Квiтня 202206:25
Новини по темі: Коронавірус Вернадський