31 березня
Завантажити ще

У МОЗ дозволили відкривати флакон з COVID-вакциною для одного пацієнта

У МОЗ дозволили відкривати флакон з COVID-вакциною для одного пацієнта
Фото: pixabay.com

Міністерство охорони здоров'я України дозволило відкривати флакон із вакциною проти COVID-19 навіть для одного пацієнта. Причому не має значення, на яку кількість доз розрахований флакон. Це означає, що громадянам тепер не треба чекати, доки збереться потрібна кількість людей для щеплення. Про це повідомив головний державний санітарний лікар Ігор Кузін під час брифінгу.

Також Кузін додав, що всю залишкову вакцину слід утилізувати через шість годин після відкриття флакона, якщо всі дози не були використані.

- Для українців ця норма означає два суттєві моменти: жодних очікувань, поки збереться потрібна кількість людей, і можливість обрати будь-яку вакцину незалежно від того, на скільки людей розрахований флакон, - додав Кузін.

Крім того, мобільні бригади також можуть використовувати будь-яку вакцину незалежно від кількості бажаючих щепитися.

Зазначимо, кожен флакон AstraZeneca містить 10 доз, Pfizer – 6 доз, Moderna – 10 доз для першого курсу щеплення та 20 доз для бустера. У флаконі CoronaVac лише одна доза.

В Україні вже зробили понад 31,6 мільйона щеплень проти COVID-19. Принаймні першу дозу отримали понад 15,7 мільйона осіб, а обидві — 15,1 мільйона.