Завантажити ще

МОЗ розподілило по регіонах пігулки від коронавірусу, але в аптеках їх не буде

МОЗ розподілило по регіонах пігулки від коронавірусу, але в аптеках їх не буде
Фото: facebook.com/moz.ukr

Міністерство охорони здоров'я України розподілило по регіонах 43 700 флаконів препарату "Ремдесівір" для лікування пацієнтів з коронавірусною інфекцією. Про це повідомила прес-служба МОЗ.

– Найближчим часом логістичний партнер підприємства доставить його до регіональних закладів охорони здоров'я, – уточнили у відомстві.

У МОЗ нагадали, що "Ремдесивір" входить до клінічних протоколів з надання медичної допомоги для лікування коронавірусної інфекції. "Ремдесівір" став першим препаратом, який рекомендувала дозволити використовувати в ЄС для боротьби з коронавірусом Європейська асоціація лікарських засобів. Наразі ці ліки успішно застосовують у європейських країнах.

Раніше в МОЗ говорили, що препарат не будуть передавати до аптек, а розподілять по лікарнях і призначатимуть за показаннями під контролем лікаря.

"Ремдесивір" (100 мг) закуповують коштом державного бюджету. Вартість одного флакону препарату становить300 гривень. Всього на 43 тис. 711 флаконів було витрачено 13 млн 113 тис. 300 гривень.