Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
20 квiтня
Завантажити ще

"Ковідну" п'ятисотку за бустер почнуть виплачувати у березні, а тисячу за вакцинацію тепер можна розтягнути на дев'ять місяців

Фото: Полищук Максим / УНИАН

Кабінет міністрів України офіційно розширює програму "єПідтримка". Виплати по 500 гривень за бустерну дозу вакцинації від СOVID-19 стартують з 14 березня 2022 року. Про це на засіданні уряду 9 лютого повідомив Денис Шмигаль.

Крім того, термін використання "ковідної тисячі", яку нараховують вакцинованим українцям,  подовжено з 4 до 9 місяців.

Документ передбачає:

  • надання додаткової допомоги у розмірі 500 грн у разі отримання бустерної дози вакцинації;
  • збільшення строку дії рахунку для отримання допомоги, а також терміну використання допомоги з чотирьох до дев'яти місяців від дня зарахування коштів на рахунки;
  • надання можливості використання допомоги громадянами віком від 60 років та особами з інвалідністю І та ІІ групи на оплату вартості житлово-комунальних послуг та придбання лікарських засобів.

Крім того, Кабінет міністрів України затвердив порядок здійснення державної компенсації збитків, пов'язаних із ускладненнями, що виникли після використання лікарських засобів або вакцинації від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Також було встановлено розмір виплат, що провадяться у разі встановлення особі групи інвалідності, пов'язаної з вищезазначеними ускладненнями, та розмір виплати, що провадиться у разі смерті особи, яка настала внаслідок використання лікарських засобів або вакцинації від COVID-19, членам сім'ї, батькам, утриманцям померлого.

Раніше Кабмін затвердив виплату "ковідної тисячі" гривень за вакцинацію від COVID-19  підліткам від 14 років та розширив перелік товарів і послуг, на які можна витратити гроші. Постанова набула чинності з 7 лютого.

А ще Володимир Зеленський 8 лютого пообіцяв кожному вакцинованому українцю, старшому за 60, смартфон і пільговий тариф. Видавати смартфони почнуть навесні.