Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Хворим на застуду, грип і коронавірус дозволили отримувати лікарняні дистанційно

Хворим на застуду, грип і коронавірус дозволили отримувати лікарняні дистанційно
Фото: REUTERS

В Україні пацієнти, які мають симптоми грипу, ГРВІ або COVID-19, можуть отримати електронний лікарняний без візиту до лікаря. Втім, він діятиме лише протягом 5 днів. Про це Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко повідомив під час брифінгу 9 лютого.

МОЗ розробило та видало наказ № 233 "Про особливості формування медичних висновків в окремих випадках", який уже пройшов державну реєстрацію в Міністерстві юстиції.

- Це значно розвантажить лікаря та дозволить іншим пацієнтам уникнути додаткових контактів із хворими на коронавірус, - зазначив глава МОЗ.

Як пояснив Ляшко, цей наказ є продовженням управлінських рішень МОЗ, що допоможе зменшити навантаження на лікарів первинної ланки у зв'язку зі стрімким розповсюдженням штаму "Омікрон".

За словами голови МОЗ, у разі наявності симптомів COVID-19, грипу або ГРВІ пацієнт може зателефонувати своєму лікарю та отримати від нього рекомендації щодо лікування.

Після чого, за результатами такої консультації, лікар може сформувати медичний висновок про тимчасову непрацездатність на період до 5 днів, який є основою для відкриття електронного лікарняного.

Однак, якщо хвороба триватиме довше, пацієнт повинен звернутися до лікаря на особистий огляд для продовження терміну лікарняного шляхом створення нового медичного висновку в межах свого випадку захворювання.

Раніше повідомлялося, що в Україні вдвічі скоротили терміни самоізоляції та лікування пацієнтів із коронавірусом.

20 січня МОЗ офіційно визнало, що в Україну прийшла нова хвиля коронавірусу. Прогнози МОЗ говорять про те, що в лютому захворюваність може зрости до 60 тисяч випадків на добу. Очікується, що госпіталізації також досягнуть максимуму до останнього тижня лютого. Сезонна захворюваність на грип та ГРВІ також знаходиться на традиційно високому для лютого рівні.