Хвиля COVID-штаму "Омікрон" в середньому тягне за собою 9 смертей у 1000 випадків захворювань, у той час як за "Дельта"-хвилю помирало в середньому 13 людей з 1000 інфікованих. Цю світову статистику 7 лютого на брифінгу оголосив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко. Відповідні дані опублікували в Центрі контролю та профілактики захворювань США (CDC),
Окрім цього, "Омікрон" викликає менше госпіталізацій порівняно з хвилею "Дельти". За даними CDC, штам "Дельта" в середньому викликав 78 госпіталізацій на 1000 випадків, а "Омікрон" – 27 на 1000 випадків.
Показник госпіталізацій у світі на хвилі "Омікрону" був на 25,9% нижчим, ніж при домінуванні "Дельти".
Крім того, в Україні кількість госпіталізацій під час хвилі "Омікрону" зменшилася завдяки вакцинації, наголошують у МОЗ.
- Зауважу, що завдяки вакцинації при 40 тисячах випадків на добу ми маємо не більше 4 тисяч госпіталізованих. Тобто лише при кожому десятому виявленому випадку хворий госпіталізується. Під час осінньої хвилі ми госпіталізували кожного четвертого, – зазначив Ляшко.
Ляшко заявив, що завантаженість ліжок із киснем становить 40,9%. Пацієнти з призначеною кисневою терапією займають лише третину всіх ліжок з киснем, що є в країні. Два з трьох реанімаційних ліжок залишаються вільними.
Минулої доби коронавірус в Україні виявили у 23 378 осіб, зафіксовано 115 летальних випадків, 5024 пацієнти одужали.
20 січня МОЗ офіційно визнало, що до України прийшла нова хвиля коронавірусу, і це "заслуга" перш за все нещодавно виявленого штаму "Омікрон". Наразі в Україні залишилося лише чотири "жовті" області, і до середини лютого в МОЗ прогнозують захворюваність на рівні 60 тисяч нових випадків на добу.