Завантажити ще

У МОЗ анонсували розширення «червоної» зони карантину

У МОЗ анонсували розширення «червоної» зони карантину
Фото: REUTERS

В останню добу в країні було зафіксовано рекордну кількість випадків захворювання – понад 43 тисячі. У зв'язку з цим четвертого лютого буде проведено засідання Держкомісії ТЕБ та НС, на якому прийматиметься рішення про переведення окремих регіонів до «червоної» зони. Про це під час брифінгу заявив заступник міністра освіти Ігор Кузін.

Він також уточнив, що в період пандемії тест на ковід потрібно робити за будь-яких симптомів вірусного захворювання.

- Кашель, нежить, біль у горлі, температура – все це вже підстави, щоб зробити тест. Напрямок на безкоштовне тестування можна отримати у сімейного лікаря, – зазначив Кузін.

Він додав, що результата експрес-тесту достатньо для того, щоб поставити діагноз COVID-19. Але йдеться тільки про ті випадки, коли пацієнт вже має симптоми вірусного захворювання чи коронавірсу.

- Іншими словами, якщо людина має симптоми ГРВІ, а результат тестування виявився позитивним, то підтримувати його ПЛР-тестом не потрібно. Разом з цим, якщо людина має симптоми вірусного захворювання, а результат експрес-тесту на антиген виявився негативним, такий пацієнт може бути додатково протестований методом ПЛР, - підкреслив заступник міністра охорони здоров'я.

Він додав, що самоізоляція у разі захворювання має тривати 14 днів. Припинити її можна на третій день після того, як зникли всі симптоми хвороби (має відбутися на 10-й день).

- Але якщо людина зробила ПЛР-тест і він виявився негативним, то це так само є підставою для припинення самоізоляції. Таке тестування не можна проводити раніше, ніж через 10 днів після першого, - наголосив Кузін.

Він додав, що після завершення самоізоляції ПЛР-тест робити не потрібно.