15 червня
Завантажити ще

Українці від 14 років почнуть отримувати "ковідну тисячу", перелік послуг розширено, - рішення Кабміну

Українці від 14 років почнуть отримувати
Фото: facebook.com\koda.gov.ua

Кабінет Міністрів України на засіданні 2 лютого ухвалив постанову, яка поширює виплату тисячі гривень за вакцинацію від COVID-19 на осіб віком від 14 років. Також уряд розширив перелік товарів та послуг, на які можна витратити гроші. Постанова набирає чинності з 7 лютого.

Постановою розширено перелік за рахунок послуг у сфері освіти, культури та спорту, товарів спортивного призначення, друкованих засобів масової інформації, шкільного приладдя та канцелярських виробів.

Документом встановлено, що 1 тисяча гривень надається вакцинованими виключно для придбання у безготівковій формі:

  • послуг у сферах культури,
  • освіти (у тому числі оплата здобуття дошкільної, позашкільної освіти, занять у гуртках, секціях, здобуття професійної, професійно-технічної, професійної вищої освіти, харчування у навчальних закладах, проживання у гуртожитках навчальних закладів), фізичної культури та спорту,
  • внутрішніх пасажирських перевезень залізничним та авіаційним транспортом,
  • для придбання книг, друкованих засобів масової інформації,
  • товарів спортивного призначення, шкільного приладдя та канцелярських виробів,
  • а також для придбання одержувачами допомоги віком від 60 років лікарських засобів.

Як зазначається в пояснювальній записці, в умовах встановленого Кабінетом міністрів карантину потребують підтримки особи віком від 14 років шляхом надання допомоги у розмірі 1 тисячі гривень.

Як зазначив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, незабаром уряд планує розширити програму та дозволити вакцинованим людям з інвалідністю 1-2-ї груп витрачати кошти програми на лікарські засоби, а потім – оплату комунальних послуг, коли така опція буде підключена до програми.