31 березня
Завантажити ще

Данія перша в Євросоюзі повністю скасувала всі карантинні обмеження для громадян

Данія перша в Євросоюзі повністю скасувала всі карантинні обмеження для громадян
Фото: pixabay.com

З 1 лютого в Данії скасовано всі карантинні обмеження, що діють у країні, в тому числі, обов'язкове носіння захисних масок і необхідність демонструвати сертифікат про вакцинацію при відвідуванні різних установ і заходів. Таким чином Данія стала першою країною Європейського Союзу, яка скасувала всі введені через COVID-19 обмежувальні заходи. Про це повідомляє France24.

З усіх раніше введених урядом обмежень залишаються чинними лише обмеження на в'їзд у країну, туди пускають з-за меж Шенгенської зони лише вакцинованих.

Незважаючи на те, що в країні зберігається досить високий рівень захворюваності через поширення штаму "Омікрон", уряд зняв обмеження, пояснивши це високим рівнем вакцинації населення, в тому числі бустерною дозою. На сьогодні вже понад 60% данців отримали третю дозу вакцини, тоді як середній рівень вакцинації бустером у ЄС становить до 45%.

За підрахунками місцевого мінохоронздоров'я, загалом 80% населення мають імунітет до COVID-19, якщо вважати також тих, хто вже перехворів на коронавірус.

Зазначимо, зараз у Данії, населення якої становить близько 5,8 мільйона громадян, щодня фіксують близько 40-50 тисяч нових випадків захворювань.