Завантажити ще

У Львові посилили карантин, заборонивши роботу ринків та фітнес-центрів

У Львові посилили карантин, заборонивши роботу ринків та фітнес-центрів
Фото: REUTERS

З півночі 31 січня у Львові почали діяти посилені карантинні обмеження, запроваджені для запобігання росту захворюваності на коронавірус у регіоні. Відповідне рішення ухвалено членами облкомісії ТЕБ та НС, повідомили у прес-службі Львівської обладміністрації.

Тепер у регіоні заборонено:

  • прийом відвідувачів суб'єктами господарювання, які здійснюють діяльність у сфері громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винесення;
  • робота ринків, крім продовольчих;
  • прийом у спортивних залах, фітнес-центрах, басейнах, відвідувачів, крім спортсменів національних збірних команд України та їх тренерів за умови дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів;
  • прийом відвідувачів до закладів розважальної діяльності;
  • проведення всіх масових (розважальних, спортивних, соціальних, рекламних та інших) заходів. Виняток - офіційні спортивні заходи, включені до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих, спортивних заходів, матчів командних ігрових видів спорту професійних спортивних клубів. Такі змагання проводяться без глядачів за умови дотримання учасниками відповідних санітарних та протиепідемічних заходів та здійснення обов'язкового щоденного контролю за станом їхнього здоров'я.

Обмеження для 1-3 пунктів не діють, якщо всі повнолітні учасники (відвідувачі, користувачі) мають негативний тест на COVID-19. Або документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації або іноземний сертифікат, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою вакцини однодозної або двома дозами дводозної вакцини.

Обмеження, передбачені підпунктами 4 та 5 цього пункту, не застосовуються за наявності у всіх учасників одного з наступних документів:

  • документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації
  • негативного результату тестування на COVID-19
  • експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2, проведеного не більше ніж за 48 годин до здійснення заходу

Раніше голова МОЗ Віктор Ляшко повідомляв, що найближчим часом Львівська область може опинитися у червоній зоні карантину. Також складна ситуація на Волині, Чернівецькій, Вінницькій та Сумській областях.

20 січня МОЗ офіційно визнало, що в Україну прийшла нова хвиля коронавірусу. Спалах захворюваності відзначається у західних регіонах країни. За прогнозами МОЗ та РНБО, у лютому захворюваність може зрости до 60 тисяч випадків на добу.