30 вересня
Завантажити ще

У "червоній" зоні можуть опинитися ще шість областей - Ляшко розповів, які

У
Фото: REUTERS

Ще шість регіонів в Україні мають ризик перейти до "червоної" зони карантину. Це Закарпатська, Волинська, Чернівецька, Львівська, Вінницька та Сумська області на додачу до вже "червоних" Рівненської та Івано-Франківської. Голова Міністерства охорони здоров'я України Віктор Ляшко розповів, що невипадково спалах коронавірусу починається саме із заходу, бо там низький рівень вакцинації.

Так, в Івано-Франківській та Рівненській областях - один із найнижчих рівнів охоплення повним курсом вакцинації: 36% та 42% дорослого населення відповідно.

– А регіони-лідери – Київ, Київська та Полтавська області – демонструють рівень у 53-75% вакцинованого дорослого населення повним курсом щеплень, – повідомив Ляшко.

Глава МОЗ зазначив, що регіони-лідери з вакцинації перебувають у "жовтому" рівні епіднебезпеки і мають одні з найнижчих рівнів госпіталізацій та зайнятості "ковідних" ліжок з киснем. При цьому регіони-аутсайдери з вакцинації, ті ж самі 6 областей, активно рухаються у бік "червоного" рівня епіднебезпеки.

Як обіцяє Ляшко, найближчими тижнями Україна вийде на пікові значення захворюваності COVID-19. Кількість випадків інфікування очікується на рівні 40-60 тисяч людей на добу.

За даними МОЗ, станом на 28 січня в Україні дві області вже "червоні" – Івано-Франківська та Рівненська, 15 – "помаранчеві" та 8 регіонів, у тому числі і Київ, – "жовті".